اگر می‌خواهید شاد باشید این ۱۰ عادت را ترک کنید

لوگوی شیعه نیوز شیعه نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۳
شاید لازم باشد از یک سری از عادت ها دست برداریم تا شادتر باشیم. اما بیشتر افراد فکر می کنند برای شادتر بودن حتما باید چیزی به زندگی شان اضافه شود. کلید اصلی شاد بودن در واقع رها کردن یک سری از نگرش ها و رفتارهاست.

شیعه نیوز:  برخی از افراد سعی می کنند با خریدن چیزهای موقتی و یا انجام بعضی از فعالیت ها، به شادی دست پیدا کنند. اما آیا دوست دارید بدانید از کجا باید شروع کنید؟ در ادامه ۱۰ عادت را می گوییم که برای شادتر بودن لازم است آنها را ترک کنید.
۱. اضافه کاری نکنید
بله درست و قابل درک است؛ شما به پول این اضافه کاری ها نیاز دارید یا شاید هم نمی خواهید به رئیس تان «نه» بگویید یا اصلا شاید خوره ی کار هستید! دلیل اضافه کاری تان هر چه که باشد اگر می خواهید آدم شادتری باشید باید دست از اضافه کاری بردارید.
مطالعات زیادی نشان داده که مدام اضافه کاری کردن می تواند بر سلامت روحی تان اثر منفی بگذارد. اضافه کاری به تندرستی تان هم آسیب می زند چون باعث ابتلا به افسردگی و اضطراب می شود. ضمنا همه ی ما نیاز داریم تا بین کار و زندگی مان، تعادل برقرار کنیم. یک زندگی متعادل به ما این فرصت را می دهد که انرژی کسب کرده و تمدد اعصاب کنیم. حتی وقت سپری کردن با دوستان و خانواده هم می تواند به آرامش ما کمک کند، حتی اگر این وقت سپری کردن، کمک به آنها در انجام کارهای سخت شان باشد.
۲. اینقدر با خودتان حرف نزنید
تخمین زده شده که ما هر دقیقه تقریبا ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه با خودما حرف می زنیم! و این خودش بهترین نشانه است که ثابت می کند مخرب ترین نیروی جهان برای ما، خودمان هستیم. وقتی مشکلی برای مان پیش می آید به راحتی ممکن است در دام گفتگوی درونی بیفتیم.
اما گفتگوی منفی درونی می تواند اثرات واقعا ویرانگری داشته باشد که هم جسم را تحت تاثیر قرار می دهد و هم روح و روان را. چیزهایی که به خودمان می گوییم می تواند فرصت شاد بود را از ما بگیرد. به جای غوطه ور شدن در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
عکس| پس از فاجعه
عکس| پس از فاجعه
لوگوی تین نیوز تین نیوز .