تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه با تاکید بر اهمیت تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت ملی همه کشورهای منطقه از جمله جمهوری ارمنستان، رعایت حقوق همه قومیت ها در منطقه را ضروری دانست و تمامیت ارضی ارمنستان را خط قرمز جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» صبح امروز  در دیدار با «آرا آیوازیان» وزیر خارجه جمهوری ارمنستان در ایروان با اشاره به روابط خوب و دوستانه و حسن همجواری بین دو کشور، بعنوان دو تمدن کهن و برخوردار از تاریخی طولانی، ارمنستان را همسایه ای مهم برای جمهوری اسلامی ایران خواند و روابط دو کشور را نماد تعامل و گفت و گوی پیروان دو دین در کنار یکدیگر ارزیابی کرد.
وزیر امور خارجه با تاکید براهمیت تمامیت ارضی و استقلال و حاکمیت ملی همه کشورهای منطقه از جمله جمهوری ارمنستان، رعایت حقوق همه قومیت ها در منطقه را ضروری دانست و تمامیت ارضی ارمنستان را خط قرمز جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد که پیش از این نیز به صراحت بیان شده است.
وی، تصمیم دولت ارمنستان و نخست وزیر پاشینیان برای رفتن به سمت آینده را شجاعانه و مهم دانست و تاکید کرد این رویکرد با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور همسایه، از هرگونه درگیری رقت بار در منطقه متضرر می شود، مورد استقبال جمهوری اسلامی ایران بوده است.
ظریف با تاسف بار خواندن خسارات انسانی وارد شده در درگیری های اخیر در منطقه و اعلام آمادگی کشورمان برای هر گونه مساعدت و تلاش در این زمینه، ابراز امیدواری کرد موضوعات انسانی ناشی از این تحولات در منطقه در سریع ترین زمان ممکن حل و فصل شود.
وزیر امور خارجه با رد قاطع حضور تروریست ها و جنگجویان خارجی در منطقه، حضور این نیروها را نگرانی مشترک دو کشور دانست و آمادگی کشورمان برای همکاری های دوجانبه با ارمنستان و دیگر همسایگان در این زمینه و کمک به توسعه اقتصادی با استفاده از فرصت پیش آمده و منافع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار