در ادامه تنش های میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، وزارت دفاع باکو از ساقط کردن دو جنگنده «سوخو-۲۵» ایروان خبر داد.

به گزارش مشرق ، در ادامه تنش های میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که از بیش از یکماه پیش (۲۷ سپتامبر، ۶ مهرماه) در خصوص منطقه «قره باغ کوهستانی» آغاز شده و تاکنون ادامه داشته است، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که دو جنگنده «سوخو-۲۵» ارمنستان را ساقط کرده است.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه ای در این خصوص گزارش کرد: «در تاریخ ۲۹ اکتبر (۸ آبان ماه)، حدود ساعت ۱۳:۱۸ به وقت محلی، دو جنگنده سوخو-۲۵ نیروهای مسلح ارمنستان که تلاش داشت حمله ای را به مواضع ارتش (جمهوری) آذربایجان در منطقه قبادلی انجام دهد، توسط یگان پدافند هوایی (جمهوری) آذربایجان ساقط شد».
ارتش باکو همچنین مدعی شده است که نیروهای مسلح ارمنستان به منطقه «ترتر» که محل استقرار کارکنان دیپلماتیک است، حمله کرده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، اوایل صبح امروز، «شوشان استپانیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرده بود که نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان با سامانه موشکی «اسمرچ»، «استپاناکرت» مرکز منطقه قره باغ کوهستانی را مورد حمله قرار داده است.
وی در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، در این خصوص گفت: «نیروهای (جمهوری) آذربایجان، مرکز آرتساخ (قره باغ کوهستانی) استپاناکرت را بار دیگر در ساعت حدود ۰۸:۰۳ با سامانه اسمرچ مورد حمله قرار دادند. یک خانه مسکونی و یک خودرو تخریب شد و یک ساختمان در مجاورت محل حمله فروریخت. صاحبه خانه و همسایه وی دچار جراحت و به بیمارستان منتقل شدند».
وی همچنین در صفحه توییتر خود تصاویری را از خانه تخریب شده ای منتشر کرد که مدعی شده بود در حمله جمهوری آذربایجان به این وضعیت درآمده است.
مسئولان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار