مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی از بازگشایی فعالیت های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای و آموزشگاه های آزاد استان با اجرای دقیق و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خبر داد.

«فرج الله راد» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهارکرد: پیرو اعلام استانداری و ششمین مصوبه پانزدهمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، بازگشایی فعالیت های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای با اجرای دقیق و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بلامانع است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی افزود: شایسته است مراکز و آموزشگاه های آزاد با تاکید بر اجرای دوره های آموزشی به صورت ترکیبی (مجازی و حضوری) و رعایت تمام دستورالعمل ها و موارد بهداشتی، فعالیت های آموزشی را انجام دهند.
وی از جمله دستورالعمل ها را اجرای دقیق شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی ابلاغی سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام کرد و گفت: اجرای کامل پروتکل های ایمنی و بهداشتی ابلاغی از ستاد مدیریت بیماری کرونا و وزارت بهداشت هم ضروری است.
راد، بر الزام به رعایت اصول ایمنی و بهداشتشخصی از قبیل استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تأکید کرد و گفت: کنترل مهارت آموزان در بدو ورود به مراکز و آموزشگاه ها و در کارگاه ها توسط مربیان در خصوص میزان تب و همچنین استفاده از لوازم بهداشتی هم باید حتما انجام شود.
وی بر ضدعفونی کردن کارگاه ها و تجهیزات و وسایل آموزشی در ابتدا و انتهای آموزش به صورت روزانه تأکید کرد و گفت: کنترل و نظارت بر کیفیت اجرای شیوه نامه و پروتکل های بهداشتی توسط روسای مراکز و موسسان آموزشگاه ها هم به صورت روزانه و یا دوره ای باید صورت پذیرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی، پرهیز از اجرای دوره های آموزش تجمیعی و گروهی و نوبت بندی اجرای آموزش روزانه با حداقل تعداد کارآموز را از دیگر نکات مورد توجه مراکز اعلام کرد.
پایان پیام/ 71

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار