رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با اردوغان در واشنگتن از ترکیه به عنوان شریک راهبردی آمریکا نام برد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه شب به وقت تهران در واشنگتن با رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفت وگو کرد.
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا پس از این دیدار از ترکیه به عنوان متحد مهم آمریکا در ناتو و شریک راهبردی این کشور یاد کرد.
وی از شخص رئیس جمهور ترکیه نیز تمجید کرد و گفت: «در حالی که در تلاش برای ساختن خاورمیانه ای مرفه تر هستیم، می خواهم از همکاری های رئیس جمهور اردوغان تشکر کنم. من از طرفداران او هستم. ترکیه دومین ارتش بزرگ ناتو را دارد و این دومین ارتش بسیار قوی است.»
ترامپ همچنین ترکیه را شریکی مهم در افغانستان، سوریه و نابودسازی خلافت داعش خواند. به گفته او، کمک ترکیه در از بین بردن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده سابق داعش، راهگشا بوده است.
رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد که فکر می کند روابط اردوغان با کُردها بسیار خوب است.
رئیس جمهور ترکیه نیز پس از این دیدار از «عملیات چشمه صلح» در شمال سوریه به عنوان گامی یاد کرد که آنکارا در مقابله با تروریسم برداشته است. اردوغان بخاطر این عملیات در آمریکا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته، بالاخص از جانب قانون گذاران آمریکایی.
اردوغان که کشورش به همراه آمریکا در دامن زدن به جنگ داخلی در سوریه نقش داشت، ادعا کرده که آنکارا و واشنگتن می توانند در بازگرداندن ثبات به سوریه نقش داشته باشند و به کار گروه ترویستی داعش پایان دهند.
رئیس جمهور ترکیه همچنین به ماجرای جنجالی خرید اس - 400 از روسیه و متوقف شدن فروش اف - 35 به این کشور از سوی آمریکا نیز اشاره کرد و گفت این مشکلات از طریق گفت وگو قابل حل است.
رجب طیب اردوغان همچنین گفت که در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار