معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با تاکید بر حمایت از صاحبان ۱۴ رسته شغلی آسیب دیده ناشی از کرونا، گفت: کردستان نسبت به درصد اعتبار ابلاغی جهت تسهیلات مشاغل آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا رتبه سوم کشوری را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، خالد جعفری عصر امروز در سومین نشست اعضای کمیسیون هماهنگی بانک ها و کارگروه بانکی و تامین مالی استان در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بیماری کرونا مشابه اثرات زیانباری که برای مبتلایان به همراه داشت به اقتصاد استان و برخی کسب و کارها لطمه وارد کرد.
وی با بیان اینکه اثرات اقتصادی کرونا بر استان به لحاظ ضعف در برخی شاخص های اقتصادی به نسبت شدیدتر بوده است، افزود: باید با یک ادبیات مشترک به متقاضیان مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا جهت دریافت تسهیلات کمک کنیم و در این شرایط اقتصادی حامی این قشر باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: کردستان نسبت به درصد اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا ، رتبه سوم کشوری را دارد.
جعفری با بیان اینکه طبق اختصاص اعتبارات دولت به ۱۴ رسته ای که مشمول دریافت تسهیلات ناشی از کرونا می شوند بانک های عامل نسبت به پرداخت این امر موظفند که بیشتر افراد را پوشش دهند.
وی در ادامه تصریح کرد: از کل پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا در استان ۴۲ درصد توسط بانک ملی، ۱۷ درصد بانک ملت، هشت درصد بانک صادرات و ۹ درصد بانک سپه پرداخت شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه فرصت ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کماکان وجود دارد، یادآور شد: وضعیت افراد آسیب دیده در این سامانه جهت پرداخت تسهیلات ارزیابی می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار