ارائه دستاوردهای محیط زیستی شهرداری تهران در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

اعتماد آنلاین یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶

اعتمادآنلاین|  مدیرکل محیط زیست در بازدید از غرفه این این اداره کل و ادارات مناطق 22گانه شهرداری تهران در سالن 35 هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست گفت: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به نمایندگی از کل مجموعه شهرداری تهران با هدف تبادل تجربیات در سطح ملی و بین المللی، ارائه آخرین دستاوردها و فعالیت های حوزه محیط زیست در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست شرکت نموده است.
به گزارش اعتمادآنلاین ؛ وی افزود: با توجه به رسالت شهرداری تهران در حوزه محیط زیست شهری، اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار پیشگام فعالیت های محیط زیستی با ارائه مدل ها و اقدامات شاخص محیط زیستی است که به عنوان الگویی برای دیگر شهرها با تشکیل کمیته محیط زیست کلانشهرها، تجربیات خود را در اختیار سایر کلانشهرها قرار می دهد.
علی پور افزود: نمایشگاه بین المللی محیط زیست، فرصت مناسبی را برای آشنایی با دیگر سازمان ها و فعالیت آن ها در حوزه محیط زیست به ویژه محیط زیست شهری فراهم نموده است.
وی تاکید کرد: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای محیط زیستی خود را در قالب ستادی و منطقه ای، سخت افزاری و نرم افزاری از جمله بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر، سیستم های آبیاری هوشمند و اطلس های تهیه شده از وضعیت محیط زیست هر منطقه، اطلاع رسانی در خصوص مدیریت پسماند شهری، ایستگاه سنجش آلودگی هوا و تنوع زیستی ارائه می نماید.
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار ادامه داد: برگزاری کارگاه های آموزشی «مکانیابی، طراحی، اجرای نیروگاه خورشیدی در محیط شهری و خانگی» و «کاهش مصرف انرژی خانگی و اداری با اجرای سیستم های خورشیدی» از جمله ...