سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: مسئولیت های اجتماعی و فردی بسیار مهم است و اگر همه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند نیاز به تعطیل کردن و محدودیت نخواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا رئیسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این مطلب گفت:اگر در اعمال محدودیت واقعا بالای ۸۵ درصد عمل کنیم قطعا بعد از ۲ هفته شاهد کاهش بیماری در کشور خواهیم بود و اگر مردم به درستی عمل کنند و پروتکل ها را رعایت کنند نیازی به ایجاد محدودیت نیست، هر جا که پروتکل ها رعایت شده کمترین بیماری را داشته ایم.
او گفت: تا وقتی که وضع شهری قرمر باشد محدودیت ها هم ادامه خواهد داشت.
رئیس افزود: همین طرح را ما در ۴۳ شهر اجرا کردیم که گزارش ها امیدوارکننده بود و الان در ۴۰ شهر شاهد سیر نزولی بیماری هستیم.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به تصویب طرح ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد گفت: دوشنبه هفته قبل من خودم طرح منع تردد را اعلام کردم در خصوص جزئیات آن مباحثی بود که امروز مطرح و در نهایت جزئیات طرح هم تصویب شد.
رئیسی با اشاره به اینکه هر طرحی ممکن است در اجرا نواقصی داشته باشد گفت: کاش آن هایی هم که مشاغل ضروری دارند قبل از ساعت ۲۱ تعطیل کنند و اگر قرار است مغازه ای تا دیروقت باز باشد بهتر است با تاکسی رفت و آمد کند تا جریمه نشود؛ به هر حال این طرح ۲ هفته است و همه باید تحمل کنند و تا وقتی که همه دست به دست هم ندهیم نمی توانیم بیماری را کنترل و مرگ و میر را کاهش دهیم.
رئیسی گفت: پیشنهادی امروز مطرح شد مبنی بر این که با استفاده از یک سیستم هوشمند بتوانیم بهتر و سریع تر بیماریابی کنیم و از ورود افراد ناقل و مبتلا به اماکن عمومی و پاساژ ها و وسایل حمل و نقل عمومی و ... جلوگیری کنیم.
رئیسی با اشاره به رهگیری هوشمند بیماران و شناسایی مبتلایان بدون علامت افزود: الان همه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار