امام جمعۀ قزوین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلش شورای اسلامی عنوان کرد: در انتخابات پیش رو باید نمایندگانی پرشور، جدی و صادق انتخاب کنیم که مجلس ما متفاوت از سایر مجلس هایی باشد که تا الان داشتیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نمازجمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد ضمن گرامیداشت ولادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: خدای متعال وقتی که حضرت فاطمه(س) را به رسول خاتم هدیه کرد به این معنا بود که می خواست دین اسلام را توسط این بانو و فرزندان او عالم گیر کند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: زن طوری آفریده شده که باید از حمایت های اطرافیان خود بهره مند شود و بانوان باید بکوشند اخلاق حضرت زهرا(س) را در خود تقویت کنند که در جامعه ما خانم ها این مهم را درک کرده اند.
عابدینی با تأکید بر شناخت مکتب و سبک زندگی حضرت زهرا (س) ادامه داد: حضرت زهرا(س) اهل ذکر بودند و عبادت ایشان مثال زدنی است و رعایت مسایل معیشتی-اقتصادی و رفتار ایشان با پدر و همسرش باید برای بانوان جامعه ما الگو باشد.
تأکید بر رعایت حقوق زنان در منزل
وی با اشاره به لزوم رعایت حقوق زنان توسط آقایان در منزل عنوان کرد: مبادا حقوق بانویی در منزل توسط شوهرش رعایت نشده و به او ظلم شود زیرا وقتی شخصیت یک بانو شکسته شد، شخصیت فرزندان نیز شکسته می شود.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه در نگاه دین مکتب تقوا معیار بالاتر بودن انسان ها است، گفت: رعایت این حرمت ها به معنای تقوا است و خداوند در قرآن کریم نیز به این موضوع اشاره دارد که تنها عامل برتری افراد نسبت به یکدیگر تقوا است.
وی ضمن تبریک ولادت امام راحل که با ولادت حضرت زهرا(س) مقارن شده است، بیان کرد: ولادت حضرت امام خمینی(ره) هدیه ای بود که خداوند به فاطمه زهرا(س) داد تا آرزوها و آرمان های فاطمی را در انظار جهانیان قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار