صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه تا آخرین دقایق برای خروج منظم انگلیس از اتحادیه اروپا تلاش می کند، در عین حال از آمادگی کشورش برای وقوع سناریوی برگزیت نامنظم خبر داد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان بر این تصمیم خود مبنی بر اینکه تا آخرین دقایق برای خروج منظم انگلیس از اتحادیه اروپا کار می کند تاکید کرده و در نشستی در برلین اظهار داشت: چیزی که حالا واضح است این است که انگلیس می خواهد از اتحادیه گمرکی خارج شود و این مسئله مذاکرات با انگلیس را پیچیده می کند چرا که در این صورت مرزهای ایجاد شده در بازار داخلی بر مرزهای ایرلند هم تاثیر می گذارد.
وی در عین حال تاکید کرد که آلمان در هر حال برای سناریوی یک برگزیت نامنظم آماده است.
در این شرایط وزیر برگزیت انگلیس شرایط برای خروج منظم کشورش از اتحادیه اروپا را بسیار خوب ارزیابی کرده است.
مایکل رات، معاون وزیر امور خارجه آلمان هم اعلام کرده است که بازار داخلی اتحادیه اروپا باید حفاظت شود و صلح در شمال ایرلند هم باید تضمین شود. به گفته وی حالا یک بار دیگر این به دست انگلیس است که آنچه که در این راستا ضرورت دارد را انجام دهد.
در حالی که ضرب الاجل 31 اکتبر برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هر لحظه به پایان خود نزدیک می شود، یک مقام دفتر ریاست جمهوری فرانسه گفت: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفتگو کرده است .
این در حالی است که میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در اظهاراتی تاکید کرد: توافق بر سر قرارداد برگزیت طی هفته جاری سخت و سخت تر شده ولی هنوز دستیابی به این توافق امکان پذیر است .
وزرای اتحادیه اروپا برای آخرین آمادگی های نشست رهبران این اتحادیه در لوکزامبورگ گردهم آمده اند. نشست رهبران اروپایی قرار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار