معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: توزیع کالاهایی مانند برنج و شکر که از طریق ارز ۴۲۰۰ تومانی تنظیم شده، از طریق سامانه رهتاب در اصفهان توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سید حسن قاضی عسکر روز پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان گفت: تغییر دیدگاه های سنتی توزیع و حرکت به سمت توزیع الکترونیکی، زمینه ایجاد شفافیت بیشتر و جلوگیری از فساد را به همراه دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: در همین راستا سامانه رهتاب (راهکار هوشمندانه تنظیم الکترونیکی بازار)، امکان رصد کلیه مراحل توزیع را فراهم می کند.
وی ادامه داد: تلاش ما این است که اجازه ندهیم اقلامی که با قیمت ارز دولتی تهیه می شود به قیمت ارز آزاد توزیع شود و از این طریق اجحافی صورت گیرد.
قاضی عسکر اظهار کرد: با توجه به ضرورت سلامت و نظارت بهتر بر روند توزیع، شکر در قالب بسته بندی های یک کیلوگرمی آماده و از توزیع فله ای ممانعت خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اضافه کرد: خوشبختانه در زمینه تامین گوشت قرمز و مرغ مشکل خاصی وجود ندارد و باید توصیه کرد که مردم بیشتر این اقلام را تهیه کنند.
وی با اشاره به گرانی برخی حبوبات، اظهار کرد: کارگروهی در این زمینه، علل این گرانی را بررسی و در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار استان، علل و راهکارهای تعدیل قیمت این محصولات را ارائه و در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
قاضی عسگر در خصوص میوه، گفت: سیب و پرتقال به قیمت شب عید هنوز تمام نشده است و در فروشگاه های کوثر کماکان در حال توزیع است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در خصوص قیمت گذاری و نحوه توزیع برخی محصولات ویژه ماه رمضان مانند قیمت حلیم عدس، زولبیا و بامیه و آش، گفت: قرار شد اتاق اصناف اصفهان، این ...

سرخط اخبار