ایسنا/اصفهان وزیر نیرو با تاکید بر اینکه امروز ایران چهارمین کشوری است که دولت قطر برای توسعه روابط اقتصادی خود وابسته بازرگانی اش را اعزام کرده است، گفت: طی ۶ سال اخیر وزارت نیرو در عرصه آب و برق در صدر صادرات خدمات فنی و مهندسی است و بیش از ۵۷ درصد حجم این صادرات در سال های اخیر مربوط به عرصه آب و برق بوده است.

رضا اردکانیان بعدازظهر امروز (سه شنبه – ۴ آذر ماه) در نشست خبری هفتمین اجلاس گردشگری و اقتصادی ایران و قطر که در محل هتل عباسی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: طی سفر سال گذشته امیر قطر به جمهوری اسلامی ایران و تصمیم رهبران دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی در کنار روابط سیاسی دو کشور مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی به وزارت نیرو محول شد.
وی افزود: در این راستا تدارک لازم نه تنها برای اجلاس کمیسیون مشترک بلکه برای همایش همکاری های تجاری و بازرگانی در اصفهان دیده شد که با حضور فعال بخش های خصوصی دو کشور برگزار شود.
به گزارش ایسنا، وزیر نیرو گفت: متاسفانه به دلیل بیماری کووید ۱۹ و محدودیت هایی که برای مسافرت ایجاد می کند، این اجلاس به شکل محدود برگزار شد، اما قرار شد همایش آن در آینده ای نزدیک برگزار شود.
وی با بیان اینکه تصمیمات گرفته شده در این اجلاس در چارچوب تحقق اراده رهبران دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی بود، تصریح کرد: دولت قطر بعد از چهار کشور ایالت متحده، انگلیس و فرانسه وابسته بازرگانی خود را برای حضور در ایران نهایی کرد.
اردکانیان تاکید کرد: امروز ایران چهارمین کشوری است که دولت قطر برای توسعه روابط اقتصادی خود وابسته بازرگانی اش را اعزام کرده است.
وی توضیح داد: توسعه روابط دو کشور قطر و ایران در بخش های مختلف حمل و نقل، تجارت، کشاورزی، گردشگری به ویژه گردشگری سلامت بوده و همچنین در بخش انرژی و در زمینه های متعدد، مسئولیت به وزارت نیرو واگذار شده و در این راستا همکاری های مختلف و کمیته های فنی تعریف شده و قرار است جلسات منظم آن در آینده نزدیک برگزار شود.
وزیر نیرو با بیان اینکه قطر در ایام اخیر، شرایط سختی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار