هوا در برخی نقاط کشور گرم تر می شود

عصر ایران چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی خبر داد.
احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: در ساعات بعدازظهر امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی در استان های تهران، البرز و قزوین و دامنه های زاگرس در شمال غرب و غرب کشور واقع در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، جنوب مرکزی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد همچنین در غرب اصفهان غرب و جنوب فارس و برخی مناطق بوشهر و هرمزگان رشد ابر و رگبار و رعد و برق موقتی همراه با وزش باد شدید پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه بعدازظهر روز جمعه (۲۵ مرداد) در استان های کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و فارس و برخی مناطق بوشهر و هرمزگان رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد، گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۶ و ۲۷ مرداد) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.
مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ مرداد) در شمال غرب، نیمه غربی سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۶ و ۲۷ مرداد) در شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما رخ می دهد.
وی افزود: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد و در بعضی ساعات همراه با گرد و خاک خواهد بود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ مرداد) هوای تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد ...

سرخط اخبار