تصویر طرح اولیه کنسول پلی استیشن به تازگی منتشر شده است که از نظر ظاهری بسیار شبیه کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا ، شکل ظاهری کنسول نسل نهم سونی، پلی استیشن ۵، به شکل حرف لاتین X درآمده است. چندین محفظه برای تهویه هوا روی بدنه آن تعبیه شده که قوی تر از مدل های قبلی است، زیرا سیستم تهویه باید خیلی قوی باشد تا بتواند دمای این کنسول را کنترل کند. کنسول های نسل نهم از پردازنده و چیپ های گرافیکی فوق پیشرفته پشتیبانی خواهد کرد که هر کدام از این قطعات مقدار زیادی انرژی و دما تولید می کند.
همانطور که چندین ماه پیش مشخص شد کیت توسعه PS5 شکلی همانند حرف لاتین V دارد که در اختیار استودیوهای بازی سازی قرار گرفته است، اما در حال حاضر شاهد تولید کنسولی با یک طراحی دو لایه هستیم که از رو به رو شکل کلی دستگاه به حرف لاتین X شباهت بسیار دارد و به نظر می رسد که این طرح تلفیقی از طرح های قبلی است. چندین پورت USB نیز در این کنسول برای اتصال کنترلرهای DualShock طراحی شده است.
وظایفی مانند روشن کردن دستگاه، بیرون آوردن دیسک و امکانات ارتباطی دیگر بر عهده چندین کلید است که در مجاورت این USBها قرار دارد. شرکت سونی اعلام کرده است که پلی استیشن ۵ دارای یک درایو دیسک برای اجرای بازی های فیزیکی و بلوری های 4K خواهد بود. دیسک های پلی استیشن ۵ دارای ظرفیت ۱۰۰ گیگابایت و دسته بازی دارای اسپیکر و پورت USB-C بهبود یافته است.
 به نظر می رسد کنسول پلی استیشن ۵ در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ با قیمت ۴۴۹ دلار وارد بازار می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار