وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری گفت که این کشور هرگونه حمله به شهروندان این کشور در کنسولگری و سفارت آمریکا در عراق با بی پاسخ نخواهد گذاشت.
به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که واشنگتن به هرگونه تهدید علیه آمریکایی ها پاسخ خواهد داد.
وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، گفت: «اوایل فوریه گذشته 18 تن کمک های پزشکی به ووهان چین ارسال کردیم و واشنگتن 370 میلیون دلار به 64 کشور برای مقابله با ویروس کرونا کمک کرده است.»
وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه گفت که واشنگتن به ارزیابی تمامی سیاست های خود از جمله تحریم های اعمال شده علیه برخی کشورها ادامه می دهد.
پامپئو گفت که برخی کشورها همچنان به ساخت سلاح و بمب می پردازند حال آنکه شهروندان این کشور از گرسنگی رنج می برند.
وی در ادامه این کنفرانس خبری مدعی شد که تحریم های آمریکا شامل کمک های پزشکی و دارویی در هر جایی از دنیا نمی شود.
وزیر خارجه آمریکا در ادامه اتهام زنی های خود ادعا کرد که ایران خواستار صلح در منطقه نبوده و از طریق حوثی ها در یمن به تهدیدات خود علیه عربستان ادامه می دهد.
وی مدعی شد: «به ایران، ونزوئلا و کره شمالی پیشنهاد کمک دادیم و درک می کنیم که این چالشی بشری است و بیش از سران و دولت های این کشورها به دنبال کمک به شهروندان آنها هستیم.»
پامپئو گفت که تلاش های برای آرام کردن اوضاع در یمن در حال انجام بوده و امیدوار هستیم که قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل درباره این کشور اجرایی شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار