آغاز عملیات اجرایی ایجاد 200 کیلومتر فیبر نوری در کردستان

موج چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز عملیات اجرایی 200کیلومتر فیبرنوری در استان کردستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد جواد آذری جهرمی امروز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان اظهار داشت: سفر امروز با دو هدف ارائه گزارشی از عملکرد یک سال گذشته وزارت ارتباطات در کردستان و اقدامات اجرایی برای توسعه این حوزه در استان انجام شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این استان استعداد فراوانی بویژه در تعداد جوانان تحصیل کرده، گردشگری و کشاورزی دارد، افزود: کارهایی که در یکسال گذشته انجام شده برای جبران عقب ماندگی و توسعه دسترسی ها در مناطق شهری کردستان انجام گرفته و هم اکنون هر 30 شهر استان متصل به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت شده اند.
آذری جهرمی اضافه کرد: 2 هزار و 200 میلیارد ریال در سال گذشته برای اجرای 42 پروژه در این استان هزینه شده و در این راستا تعداد مشترکان پهن باند ثابت و همراه افزایش یافته که این اتفاق نتیجه تلاش مدیران حوزه ارتباطات و فناوری استان بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: باید کمبودها و واقعیت ها را بپذیریم اینکه در این استان از یک هزار و 309 روستا فقط 890 تلفن همراه پوشش تلفن همراه دارند.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه دلیل این عدم پوشش بی توجهی و عدم پیگیری نبوده است، گفت: توپوگرافی استان از جمله دلایل موثر در این قضیه است به گونه ای که ایجاد سایت تلفن همراه نیاز به سرمایه گذاری حدود 20 میلیارد ریالی دارد و برای شرکت های تلفن همراه اقتصادی نیست در هر روستای استان یک سایت ایجاد کنند.
وی با اعلام اینکه توسعه پهن باند مستلزم ایجاد ...