ادویه ها نباید در محیط های بسیار گرم (مانند انباری) یا در مجاورت تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند.

به گزارش « شیعه نیوز »، برخی از افراد عادت دارند ادویه های خود را داخل یخچال نگهداری کنند. این کار اشکالی ندارد؛ البته به شرط آنکه ادویه آنها در معرض رطوبت قرار نگیرد. ناگفته نماند که نگهداری هیچ کدام از ادویه ها، حتی زردچوبه، نیازی به یخچال ندارد...
به طور کلی، ادویه ها نباید در محیط های بسیار گرم (مانند انباری) یا در مجاورت تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند. یکی از رایج ترین سوال های خانم ها در مورد ادویه ها، چگونگی نگهداری از این محصولات است. در پاسخ به این سوال باید گفت که ادویه ها را باید حتما در ظروف غیرپلاستیکی، نگهداری کرد. در واقع، بدترین ظروف برای نگهداری ادویه ها، ظروف پلاستیکی هستند.
ترفند ها
۱- ادویه را در ظروف پلاستیکی نریزید.
۲- ادویه را نباید در محیط های بسیار گرم یا در مجاورت تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید.
۳- بهترین ظرف برای نگهداری ادویه، در درجه اول ظرف هایی هستند که در آن ها کاملاً بسته می شود. در درجه دوم هم ظرف های شیشه ای رنگی، مانند ظروف شیشه ای قهوه ای برای نگهداری ادویه مناسب هستند.
۴- ادویه پودر شده اگر به درستی و در شرایطی که گفتیم، نگهداری شوند، می توانند ۱۲ تا ۱۸ ماه بدون دغدغه مورد استفاده قرار بگیرند.
۵- ظروف شیشه ای و فلزی با مواد معطر ادویه فعل و انفعال نمی دهد.
۶- اگر می توانید ادویه را به شکل اصلی آن ها نگه دارید و در زمان مصرف آسیاب کنید. به این ترتیب، بیشتر، طعم و عطرشان را حفظ می کنند.
۷- ادویه آسیاب شده تا شش ماه و دانه های کامل تا یک سال قابلیت نگهداری دارند.
۸- بهتر است حجم ادویه ای که خریداری می کنید به گونه ای باشد که ظرف مدت یک سال آن را مصرف کنید. معمولاً اگر ...

سرخط اخبار