آخرین مهلت خوداظهاری دستگاه‌های استخراج رمزارز اعلام شد

لوگوی خبر آنلاین خبر آنلاین . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۴۹
ایرنا نوشت: رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران از آخرین مهلت خوداظهاری تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال خبر داد.

«محمدرضا شرفی» از آخرین مهلت اظهار دستگاه های ماینینگ در کشور خبر داد. رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین گفت: طبق ماده یک مصوبه ۳۹۲۲۸ پانزدهم تیرماه یک هزار و سیصد و نود و نه هیئت وزیران، فرصت یک ماهه برای ثبت دستگاه های استخراج رمزارز در سامانه خوداظهاری در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: با توجه با آغازبه کار سامانه خوداظهاری از تاریخ پنجم دی ماه، تمامی متقاضیان و دارندگان دستگاه های استخراج رمز ارز نهایتا تا پنجم بهمن ماه امکان ثبت و اظهار دستگاه های خود را خواهند داشت.
او اشاره کرد: این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. ثبت و اظهار دستگاه ها در سامانه خوداظهاری کاملا اختیاری بوده و الزام آور نیست. عواقب تصمیم گیری در این خصوص بر عهده دارنده دستگاه است.
 استخراج رمز ارز با تصویب نامه ۵۸۱۴۴ (۱۳ مرداد سال ۹۸) شکل قانونی به خود گرفت و پس از تصویب نامه هیأت وزیران صادره درخصوص ارائه فرصت برای خوداظهاری ماینرهای (دستگاه استخراج رمزارز)  قاچاق موجود در کشور، با همکاری فعالانه گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بستر لازم برای فرآیند خوداظهاری در سامانه «بهین یاب» فراهم شده و امکان دریافت حقوق و عوارض دولتی از پنجم دی ماه ۹۹ وجود دارد.
پنجم بهمن ماه فرصت ثبت نام متقاضیان، پرداخت حقوق و عوارض دولتی به پایان می رسد. فعالان این حوزه برای دریافت مجوز فعالیت از وزارت صمت و یا اعلام فهرست مراکز دارای جواز تأسیس استخراج رمزارز برای متقاضیانی که قصد واگذاری دستگاه ها را دارند تا پنجم اسفندماه فرصت دارند. آنها باید با بارگذاری مدارک موردنظر در سامانه بهین یاب که توسط وزارت صمت توسعه داده شده، ماینرهای غیرقانونی یا ضبط شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار