هدف اصلی تقویت روحیه استقلال و توانستن در قشر ضعیف است/ ایجاد کارگاه تولیدی در جهت رونق تولید و کمک به معیشت مردم

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳
مسئول کارگاه تولیدی علمدار کربلا با اشاره به ایجاد کارگاه تولیدی در جهت رونق تولید و کمک به معیشت مردم، گفت: تقویت روحیه استقلال و توانستن در قشر ضعیف هدف اصلی گروه جهادی علمدار کربلا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، علی وکیلی با اشاره به ایجاد کارگاه تولیدی توسط گروه جهادی علمدار کربلا، اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، قرارگاه جهادی علمدارکربلا (ع) جهت ایجاداشتغال، کارآفرینی و درآمدزایی برای خانواده های کم درآمد اقدام به ساماندهی مشاغل خانگی جهت عرضه و فروش در مراکز مشخصی نمود.
وی ادامه داد: به همین دلیل تمامی خانواده ها و افرادی که می توانند محصولات خانگی مانند رب، لواشک، ترشیجات، مرباجات، سرکه، کره، سبزیجات بسته بندی شده و ... تولید کنند از طریق این قرارگاه به فروش می رسد.
مسئول گروه جهادی علمدار کربلا با اشاره به اینکه این کارگاه تولیدی توسط چند نفر از خادمین هیئت علمدار کربلا راه اندازی شده است، گفت: در این کارگاه تولیدی لوازم سیسمونی نوزاد، لباس گهواره و صندلی بچگانه تولید می شود و فعلا برای ۵ نفر از خانواده های شناسایی شده اشتغال مستقیم ایجاد شده است.
وی عنوان داشت: بازار هدف و فروش محصولات این کارگاه با حذف واسطه ها و دلالان با قیمت مناسب در فروشگاه های سیسمونی استان، مساجد و برخی هیئت ها به فروش می رسد.
وکیلی با اشاره به آینده این کارگاه تولید، ابراز داشت: در راه اندازی این کارگاه متاسفانه هیچ ارگان، نهاد و مجموعه ای در هیچ زمینه ای حتی مالی به ما کمک نکرده است و این کارگاه تاکنون با هزینه شخصی چندین نفر از خادمین راه اندازی شده است و بصورت شبانه روزی برای پیشبرد اهداف آن ها تلاش می شود.
وی خاطرنشان کرد: برای آینده این کارگاه تولید هم در صورت تامین بودجه مالی و مواد اولیه قصد توسعه داریم و در نظر داریم پاپوش بچه، قنداق و عروسک و پیش بند بچه را هم تولید ...