وزیر گردشگری خبر داد:

گردشگری ۲۲ هزار میلیارد تومان از کرونا خسارت دید

لوگوی اکو نیوز اکو نیوز . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۵
اقتصاد ایران: وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری ۲۲ هزار میلیارد تومان خسارت دید و از محل وام های کرونایی تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان تزریق شده است.

به گزارش خبرگزاری  اقتصاد ایران ،  نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی از امروز ۵ اسفندماه تا سه روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که پیش از ظهر امروز در سالن خلیج فارس برگزار شد علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه صنعت گردشگری ۲۲ هزار میلیارد تومان خسارت دیده است، گفت: حمایت ما از این صنعت کم بود ولی انصافاً من و همکارانم در دولت تمام توان مان را گذاشتیم. ما در ایجاد اشتغال نقش مهمی ایفا کردیم، بسیاری از جوانان تحصیل کرده اکنون مشغول به کار شده اند و حتی با سرمایه های اندک توانستند فعالیت کنند. ما برای پروژه های بزرگ از محل صندوق توسعه ملی حمایت های ویژه ای کرده ایم، برای پروژه های کوچک نیز از محل وام اشتغال روستایی هزار میلیارد تومان به این صنعت تزریق شد، از محل وام های کرونایی نیز بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان وام اختصاص داده شده و ۸۰۰ میلیارد تومان در نوبت پرداخت قرار دارد.
در این مراسم که با حضور رایزن فرهنگی ازبکستان، مدیر بخش بازرگانی ایتالیا، سفیر عراق، سفیر انگلیس و سفیر اتریش با هیأت همراه برگزار شد، مونسان گفت: از ۲۱۹ هزار تخت اکنون در کشور به تعداد ۴۱۷ هزار تخت اقامتی رسیده ایم. بخش عمده آنها در شرایطی ایجاد شده که در تحریم حداکثری بوده ایم.
مونسان بیان کرد: این کشور پر از جاذبه است اما تنها روی جاذبه های تاریخی و فرهنگی کار نکرده ایم بلکه اکنون بخش طبیعت گردی مهمترین جاذبه کشور شده است. همچنین توانسته ایم از گردشگری صنعتی و معدنی و ظرفیت های دیگر کشور بهره برداری کنیم.
وی گفت: در حوزه صنایع دستی حجم بالای فروش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار