اتحاد لبخند بین اتباع افغانستان و ایرانی ها

خبرگزاری مهر جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۵

خبرگزاری مهر – گروه استان ها، سعید دهقانی: جشن لبخند برای کودکان افغانستانی و فرزندان شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون توسط کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال و حضور گسترده افغان های ساکن شیراز شامگاه پنجشنبه برگزار شد.
این رویداد مهم فرهنگی که اتحاد کف خیابان نام داشت و با حضور گسترده افغان های ساکن شیراز همراه بود با اجرای گروه سرود ریحانة القرآن آغاز شد. این گروه سرود با اجرای دو قطعه با عناوین «لبیک یا شهید» و «شهید مدافع حرم» آن چنان شور و شعفی را نصیب شرکت کنندگان در این مراسم کردند که در طول اجرایشان صدها پرچم ایران و افغانستان به نشانه اتحاد این دو ملت برافراشته شد.
گرچه این جشن برای کودکان افغان برگزار شده بود اما دیگر ساکنین شیراز نیز در استقبال از این مراسم کم نگذاشتند و با تشویق کودکان افغان و در دست گرفتن پرچم مشترک ایران و افغانستان مایه دلگرمی تمامی خانواده های شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون و دیگر افغانان حاضر در جمع شدند.
از هرات تا شیراز: ما یک ملت هستیم
علی حیدری، که از بستگان نزدیک یکی از شهدای مدافع حرم است و سال ها پیش از خاک هرات به شیراز آمده است در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: افغانستان از گذشته های دور با ایرانی ها هم فرهنگ، هم زبان و هم سنت بوده اند. امروز جمهوری اسلامی ایران به قدرتی فرامنطقه ای دست یافته است که علاوه بر تأمین صلح و امنیت در کشورهای خاورمیانه سعی در بیدار کردن احساس اتحاد اسلامی بین کشورهای منطقه دارد اما کشورهای غربی و در رأس آن آمریکا از این اتحاد هراس دارد.
این کارگر ۴۸ ساله افغان در ادامه گفت: گرچه مهاجرین افغان ساکن ایران از حیث مالی دارای مشکلاتی هستند اما ...