مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی محبوس در آمریکا پس از آزادی، همراه با ظریف وزیر خارجه وارد فرودگاه مهر آباد تهران شد.

آفتاب نیوز :
با سفر «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه به زوریخ، «مسعود سلیمانی» پس از تحمل یک سال گروگانگیری و حبس غیرقانونی در آمریکا آزاد و تحویل مقامات ایرانی شد.
با پیگیری های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس، دکتر سلیمانی استاد دانشگاه های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود، آزاد شد.
وزیر امورخارجه با اشاره به وطن پرستی آقای سلیمانی و رد درخواست آمریکایی ها برای اقامت در آمریکا اظهار داشت: آقای سلیمانی بدون هیچ دلیلی گروگان نیروهای آمریکایی بود و توانایی علمی او علت عصبانیت قضات آمریکایی بوده است.
محمدجواد ظریف در فرودگاه امام خمینی پس از ورود سلیمانی دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به کشور، در جمع خبرنگاران گفت: بسیار خوشحالیم که آقای دکتر سلیمانی بعد از ۱۴ ماه به کشور بازگشتند.
وی افزود: آقای سلیمانی بدون هیچ دلیلی گروگان نیروهای آمریکایی بود و در واقع بعد از اینکه آمریکایی ها به او ویزا دادند و از او دعوت کردند برای تحقیقات علمی در بالاترین موسسه علمی آمریکا به این کشور برود، یک استاد دانشگاه با ۵۰۰ مقاله علمی را بی دلیل دستگیر کردند.
ظریف با ابراز خوشحالی از بازگشت آقای سلیمانی افزود: خوشحالیم ۱۴ ماه سختی بی نهایت این استاد بزرگ همسرش و خانواده اش به پایان رسیده است.
وزیر امورخارجه با اشاره به اینکه در دوره زندان آقای سلیمانی بارها به او پیشنهاد شده که به جای بازگشت به کشور و یا ماندن در زندان، زندگی در آمریکا را قبول کند اظهار داشت: اما این استاد وطن پرست این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار