مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: ۱۵کارگاه صنایع دستی با اشتغال مستقیم ۵۰نفر از ابتدای سال۹۸ تاکنون فعال شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی ، محمد طاهریان مقدم افزود: در حوزه صنایع دستی بیش از 170هنرمند در شهر چناران، گلبهار و گلمکان به صورت مشاغل خانگی و کارگاهی فعالیت دارند.
او ادامه داد:بیشتر این هنرمندان در رشته های ترمه، گلیم، دوخت لباس سنتی، نمد مالی، زیورآلات و چرم فعالیت می کنند.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران افزود: این در حالی است که نبود بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان مشکلاتی را برای فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان ایجاد کرده است.
او گفت: شهرستان چناران در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی ظرفیتهای خوبی از جمله روستای گردشگری اخلمد، چشمه سبز گلمکان، دریاچه مصنوعی گلبهار و برج تاریخی رادکان را دارد، اما مهمترین عاملی که می تواند عامل پیشرفت گردشگری و صنایع دستی در شهرستان باشد، تامین زیرساختهای اصلی است.
طاهریان گفت: یکی از مهمترین اقدامات در شهرستان برای حمایت تولید و احیاء صنایع دستی احداث بازارچه دائمی صنایع دستی است که شهرداری ها می توانند نقش بسزایی در این خصوص داشته باشند.
طاهریان مقدم اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه احیاء، ترویج و توسعه صنایع دستی در شهرستان انجام شده است، به طور مثال پارسال دوره آموزشی در رشته های معرق، سفال و سرامیک، چرم، دوخت لباس سنتی و فرت بافی با مشارکت بخش خصوصی برای حفظ و ماندگاری صنایع دستی برگزار شد.
او تصریح کرد: برای حمایت از صنایع دستی و پیگیری های انجام شده با شهرداری چناران، تعداد دو غرفه در پارکت ملت و سه غرفه در بازار فرش شهرستان در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری