آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش آموزان خوزستانی

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش آموزان خوزستانی
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان گفت: امسال در کل استان خوزستان دانش آموزان در مقطع دوازدهم علاوه بر خردادماه می توانند در تیرماه، مرداد ماه و شهریورماه مجدد امتحان دهند و نمره قبولی خرداد برای آن ها محسوب می شود.

محمد تقی زاده مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان اظهار کرد: تمامی مدارس شهرهای سیل زده استان خوزستان که تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شده از روز شنبه ۳۱ فروردین ماه بازگشایی می شوند و روند ادامه تحصیل دانش آموزان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند.
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان با اشاره به اهمیت پایه تحصیلی دوازدهم، عنوان کرد: در سال های گذشته دانش آموزان پایه دوازدهم در شهریور ماه می توانستند امتحان مجدد دهند اما امسال در کل استان خوزستان دانش آموزان در مقطع دوازدهم علاوه بر خردادماه می توانند در تیرماه، مرداد ماه و شهریورماه مجدد امتحان دهند و نمره قبولی خرداد برای آن ها محسوب می شود.
وی افزود: امتحانات پایه نهم در سال های گذشته به صورت هماهنگ استانی برگزار می شد که این موضوع از دستور کار استان خوزستان خارج شد و امتحانات پایه نهم تا حدی که تدریس شد به شکل منطقه ای برگزار خواهد شد.
تقی زاده با اشاره به روند برگزاری امتحانات دیگر پایه ها، اظهار کرد: در دوره متوسطه اول امتحانات تا حدودی که تدریس شد برگزار می شود و درصورتی که حجمی از کتاب ها باقی ماند سال تحصیلی آینده یک هفته زودتر به منظور جبران عقب ماندگی ها برگزار خواهد شد.
وی گفت: در دوره ابتدایی عملاً کتاب ها به اتمام رسیده بود و در سال جدید کتاب های درسی مرور می شود به همین دلیل مشکل جدی در بحث مقاطع ابتدایی وجود ندارد.
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان با اشاره به مشکل تردد دانش آموزان در مناطق سیل زده، عنوان کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به منظور ایاب و ذهاب دانش آموزان مناطق سیل زده برای استان خوزستان گرفته شد و هر منطقه موظف است برای دانش آموزان حتی اگر یک نفر باشد سرویس ...

[ مشاهده متن کامل آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش آموزان خوزستانی تابناک ]

آخرین اخبار استانها