وزیر آموزش و پرورش در قزوین گفت: خانواده ها باید از روز نخستین بر تربیت فرزندان توجه داشته باشند و درواقع نقش اصلی تربیت به عهده خانواده بوده و آموزش و پرورش به آن کمک می کند، اما هم در دوره خانواده و هم در دوره پیش دبستانی تا رسیدن به آرمان ها فاصله داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاحیه دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی که امروز(شنبه) با حضور مسئولین کشوری و استانی در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: موضوع همایش بسیار مهم و اساسی در نظام تعلیم و تربیت است، برای پی بردن به اهمیت هویت باید درک درستی از جایگاه این موضوع در نظام جمهوری اسلامی، آموزش پرورش و سند بنیادین تحول آموزش و پرورش داشته باشیم. 
وی ادامه داد: مردمانی رشد یافته و توانمند که نقش های خود را به خوبی ایفا می کنند، انقلاب اسلامی درصدد تمدن اسلتمی و پیشرفت این سرزمین است و برای عزت و سربلندی آن هدف دارد.
وزیر آموزش و پرورش ابراز کرد: جامعه ای که ارزش های بالای دینی در آن احیا شده و فرهنگ ظلم ستیزی و استکبارستیزی و حمایت از رنج دیدگان سرلوحه آن است، هر تلاشی که انجام می شود باید نسبت تلاش خود را با این هدف مشخص کند.
وی افزود: امروز فعالیت های مختلفی در عرصه های مختلف انجام می شود، اما سنگ بنا چ نقطه آغازین و بنیادین این اهداف به میزان و کیفیت یادگیری جامعه ارتباط دارد و از این رو برای تحقق اهداف بالا باید بر کیفیت یادگیری توجه شود.
این مقام مسئول عنوان کرد: انسان ها با بهره گیری از ابزارهای سمع و بصر و فواد با طبیعت ارتباط برقرار کرده و پیامبران و رسل برای تعیین نحوه این ارتباط است.
وی گفت: توانمندی های فنآورانه و تکنولوژیکی توانستند رابطه انسان و طبیعت را بهبود بخشند و بر آن چیرگی پیدا کنند، اما نهادها زندگی انسان را پیش بینی پذیر کرده و اساس زندگی انسان را می سازند و درواقع کیفیت یک جامعه کیفیت نهادهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار