رئیس کمیته ملی امور زندانیان در دولت نجات ملی یمن از آزادسازی هفتاد اسیر دیگر به دلیل نگرانی از ابتلای آن ها به بیماری کووید19 خبر داد. رئیس کمیته ملی امور زندانیان و اسرا در این دولت امروز پنجشنبه (۲۱ فروردین) گفت که این کمیته در اقدامی انسانی یک جانبه و با دستور فرماندهان، ۷۰ اسیر بیمار و مسن را آزاد کرده و آن ها را تحویل مقامات محلی در استان های یمن داده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دولت نجات ملی یمن در ادامه اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با شیوع بیماری کووید۱۹، ده ها اسیر در نزد نیروهای مسلح این کشور را آزاد کرد.
عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته ملی امور زندانیان و اسرا در این دولت امروز پنجشنبه (۲۱ فروردین) گفت که این کمیته در اقدامی انسانی یک جانبه و با دستور فرماندهان، ۷۰ اسیر بیمار و مسن را آزاد کرده و آن ها را تحویل مقامات محلی در استان های یمن داده است.
به گزارش المسیره، این مقام یمنی گفت: «امیدواریم گام های مشابهی از سوی طرف مقابل ببینیم، به ویژه آن دسته از افرادی که بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری کرونا در صورت شیوع آن هستند».
یمن از ابتدای سال ۹۶ (۲۰۱۵) آماج حمله ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی قرار گرفته و طی این مدت، از زمین، دریا و آسمان تحت محاصره این ائتلاف بوده است. نتیجه پنج سال جنگ و محاصره تحمیلی، کشته شدن صدها هزار نفر از مردم یمن را که اغلب آن ها زن و کودک هستند، در پی داشته و قحطی نیز منجر به شیوع بیماری های کشنده ای مانند وبا شده است.
مقامات یمنی از جمله مقامات دولت نجات ملی یمن و همچنین سازمان ملل درباره احتمال شیوع کرونا در این کشور که عمده زیرساخت های خود را از دست داده و توان مالی ندارد، هشدار داده اند.
دولت نجات ملی یمن، به رغم اینکه هنوز کرونا در این کشور مشاهده نشده است، در راستای نشان دادن حسن نیت خود و عمل به توصیه های سازمان ملل، تا به امروز بیش از ۱۵۰۰ زندانی و اسیر را آزاد کرده است. از امروز ائتلاف سعودی اماراتی مدعی شده است که حملات و عملیات های خود را به دلیل کرونا متوقف کرده است. با این حال، یمنی ها در ...

سرخط اخبار