خبرهای کرونایی از گوشه و کنار اروپا از شیوع گسترده این بیماری، درخواست کمک فرانسه از ارتش آلمان برای مقابله با کرونا و همچنین بهبود یک بیمار صدساله کرونایی در ایتالیا حکایت دارد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، در سایه شیوع ویروس کرونا در اروپا مقامات این اتحادیه در نطق های مختلفی تلاش می کنند همه را به همکاری برای مقابله با این بحران فراخوانند.
وزیر بهداشت آلمان: در شرایط آرامش قبل از طوفان کرونایی قرار داریم
"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان امروز در سخنانی اظهار داشت: شهروندان شدیدترین کاهش آزادی های مدنی را در بحران کرونا تجربه می کنند، اما ما هنوز در مرحله آرامش قبل از طوفان قرار داریم.
وی افزود: هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید در هفته های آینده چه اتفاقی می افتد، از این رو این مسئله اهمیت دارد که روند گسترش ویروس کرونا را کند کنیم و ظرفیت های درمانی در بیمارستان ها را افزایش دهیم.
وزیر بهداشت آلمان در عین حال درباره آینده ابراز امیدواری کرده گفت: همچنین یک دوران پساکرونا وجود خواهد داشت. در این دوران ما همچنان علیه کرونا مبارزه خواهیم کرد، اما زندگی دوباره به حالت عادی باز خواهد گشت.
وی محدودیت های فعلی در مقابله با کرونا را ضروری دانسته در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: تا زمانی که هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری وجود ندارد ما باید امکان سرایت این بیماری را هرچه سریع تر متوقف کنیم.
درخواست آلمان برای حمایت از کشورهای فقیر
"گرت مولر"، وزیر توسعه آلمان هم خواستار یک بسته پایداری جامع و هماهنگ بین المللی برای کشورهای در حال توسعه در دوران کرونا شده در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" اظهار داشت که کرونا با قدرت تمام فقیرترین ها در کشورهای در حال توسعه را درگیر می کند. این بسته پایداری باید از کشورهای فقیر در زمینه سلامت، تغذیه، امنیت اجتماعی و اقتصادی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار