همزمان با افزایش قیمت در بازار جهانی نفت، امروز در بازارهای داخلی طلا و ارز نیز روند قیمت ها صعودی بود. شاخص بازار سهام هم یک روند صعودی را برجای گذاشت.

به گزارش تجارت نیوز ،  قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ با ۱٫۸ درصد افزایش، ۱۱ هزار و ۵۹۵ تومان اعلام شده است.
قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار هم در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۷ شهریور تا ساعت ۱۷ با ۵۰۰ تومان افزایش، ۴۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان شد.
این روند صعودی در قیمت سکه نیز مشاهده شد. قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۷ شهریور تا ساعت ۱۷ با پنج هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۱۲۷ هزار تومان رسید.
اما امروز در بازار سهام چه خبر بود؟ بازار سهام کار خود را در آستانه تعطیلات ایام محرم درحالی به پایان رساند که صنایع پالایشگاهی، متاثر از افزایش قیمت نفت، مورد توجه قرار گرفتند و سبب شدند که شاهد رشد دو هزار واحدی بازار باشیم.
بورس امروز هم یک روند صعودی را پشت سر گذاشت.
در بازار جهانی قیمت نفت با رشد ۴٫۲ درصدی مواجه شد و بار دیگر به کانال ۶۱ دلار بازگشت. از مهم ترین دلایل این افزایش قیمت کاهش ذخایر نفت آمریکا و افزایش امیدها برای حل وفصل اختلافات تجاری میان چین و آمریکا بوده است.
همزمان با این وضعیت بازارها امروز اقتصاد ایران شاهد یک خبر مهم سیاسی نیز بود؛ حضور مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران. «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از حضور در ایران دیدارهایی هم داشت.
علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه) پس از دیدار با «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده، در اظهاراتی عنوان کرد: اتحادیه اروپا که به عنوان پر کننده خلأ عدم حضور آمریکا قرار بود جایگزین باشد و آن خلأ را پر کند، متاسفانه نتوانسته آنگونه که وعده داده بود عمل کند.
در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار