یک کارشناس بازار سرمایه به طور کلی شرایط بورس را بسیار خوب دانست و اعلام کرد که افت شاخص کل در بازار به طور کلی، مقطعی و گذرا است و شرایط کلی بازار سرمایه صعودی است.

به گزارش سرویس بورس مشرق ، دیروز بازار سرمایه در اثر تغییر ناگهانی هوا تب کرده بود و از شدت هیجان صعود دیروز و جنب و جوش خود در روز گذشته، امروز زمین خورد و رنگ چهره اش سرخ شد چراکه در معاملات روز جاری، نماگر اصلی بازار بیشتر از ۱۸ هزار واحد سقوط کرد و از نوک قله صعود کرده خود، با شیبی تند، سر خورد و پایین آمد. وضعیت بازار سرمایه در حال حاضر به گونه ای شده است که نمی توان حدس زد روز بعد حال آن چگونه است و سهامداران بیشتر روی چه سهم هایی باید سرمایه گذاری کنند اما با این وجود، بسیاری از کارشناسان بر این عمقیده اند که حال بازار سرمایه کاملا خوب است و در حال حاضر هم روند طبیعی و رو به رشد خود را طی می کند.
بیشتر بخوانید:
با این حال، باید گفت حرف تحلیلگران چندان بیراه هم نیست زیرا دیروز شاخص کل هم وزن خلاف مسیر شاخص کل حرکت کرد و نشان می دهد که این بازار هنوز جای امیدواری برای سرمایه گذاری دارد و باید روی آن در بلند مدت حساب کرد چراکه امروز خبر پذیرفتن شکست توسط ترامپ باعث شده است تا قیمت دلار تا حد زیادی پایین بکشد و طلای جهانی هم روی دور سقوط قرار بگیرد و تا زمان سر کار آمدن جو بایدن در کاخ سفید به این روند امیدوار بود که بازار سهام، بهترین بازار برای سرمایه گذاری خواهد بود و در میان مدت می تواند سود خوبی را نصیب سهامداران کند. اما با تمام این شرایط، به سراغ کارشناسان بازار سرمایه رفته ایم تا علت این روند منفی بازار را جویا شویم.
حمیدرضا مهرآور، کارشناس بازار سرمایه درباره شرایط دیروز معاملات بازار سرمایه گفت: شرایط بازار سرمایه امروز بسیار خوب بوده است چراکه حجم معاملات به دلیل دو هفته تعطیلی به دلیل شیوع کرونا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار