سخنگوی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، اتهامات روز گذشته مدیر اطلاعات ملی آمریکا در خصوص مداخله ایران در انتخابات آمریکا را «مضحک» خواند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «علیرضا میریوسفی» سخنگوی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک امروز (پنجشنبه) اتهامات روز گذشته (سه شنبه) «جان راتکلیف» مدیر اطلاعات ملی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را «مضحک» خواند.
«کریس ری» مدیر «اف بی آی» و راتکلیف در یک کنفرانس خبری مدعی شدند که ایران و روسیه با هدف دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان) آمریکا ، اطلاعات رأی دهندگان آمریکا یی را به دست آورده اند.
میریوسفی در پاسخ به این اتهامات واهی مقام های آمریکا یی در پیامی که در صفحه توییتر خود منشتر کرد، گفت: «برخلاف آمریکا ، ایران در انتخابات کشورهای دیگر مداخله نمی کند. جهان شاهد تلاش های عمومی ناامیدانه خود آمریکا برای زیرسؤال بردن نتایج انتخاباتشان در بالاترین سطح می باشند».
وی سپس با رد اتهام های واشنگتن به ایران ادامه داد: «این اتهامات چزی جز سناریوی دیگری برای تضعیف اعتماد رأی دهندگان ( آمریکا یی) نیست و مضحک است. ایران هیچ علاقه ای به مداخله در انتخابات آمریکا ندارد و هیچ ترجیحی برای نتیجه آن ندارد. آمریکا باید به اتهام زنی شرورانه و خطرناک خود به ایران پایان دهد».
راتکلیف روز گذشته همچنین مدعی شد ایران برای رأی دهندگان آمریکا یی با هدف ارعابگری، ایمیل های جعلی ارسال کرده است تا ضمن دامن زدن به ناآرامی های اجتماعی به ترامپ نیز در انتخابات ریاست جمهوری آتی ضربه بزند.
رئیس جمهور آمریکا بارها در ماه های گذشته سعی کرده انتخاباتی را زیر سوال ببرد که خودش یکی از نامزدهای آن است.
یکی از ادعاهایی که از سوی او مطرح می شود این است که نتیجه انتخابات شاید نه تا هفته ها و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار