ایسنا/لرستان یک دکترای اقتصاد گفت: در مسیر رقابت پذیری کالای ایرانی باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود تا کالایی با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کننده و مشتری برسد.

محمد جعفری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تمام ناهنجاری های موجود در اقتصاد به موضوع تولید برمی گردد.
وی با بیان اینکه اگر در کشوری تولید پایدار، با ثبات و تقاضا محور باشد در آن کشور ناهنجاری های اقتصادی در پایین ترین سطح ممکن قرار می گیرد، ادامه داد: چنانچه بخواهیم بر ناهنجاری هایی همچون بیکاری، تورم و حتی ناهنجاری های اجتماعی غیر اقتصادی که منشاء اقتصادی دارد مثل بی ثباتی در خانواده که منجر به طلاق شده فائق آییم باید به مسئله تولید توجه شود.
این دکترای اقتصاد با تاکید بر اینکه بر همه آحاد جامعه واجب است که برای تولید خود ارزش قائل شوند، اضافه کرد: کشوری همچون ژاپن پس از جنگ جهانی دوم با وجود از دست دادن ۵۰ درصد ثروت ملی و کشته زخمی شدن بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیتش موضوع خودتحریمی را پیش گرفت و به کالای ملی خود توجه کرد و امروز شاهدیم که در این کشور تورم نزدیک به صفر و اشتغال آن کامل و به کشوری توسعه یافته تبدیل شده است که تولیداتش در همه جای دنیا مورد تائید و تقاضای همگان است.
جعفری با اشاره به اینکه اگر می خواهیم فرزندانمان بیکار و ارزش پولمان هر روز کمتر نشود باید به تولید کشور توجه کنیم، عنوان کرد: با حمایت از تولید کننده داخلی قطعا بخشی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد در آینده نخواهیم داشت.
وی گفت: در کنار توجه و رغبت خرید مردم به تولید داخلی دولت نیز باید با تدوین سیاست هایی زمینه رقابت پذیری کالای ایرانی را به وجود آورد.
عضو هیات علمی دانشگاه لرستان بیان کرد: در مسیر رقابت پذیری کالای ایرانی باید از تکنولوژی روز دنیا استفاده شود تا کالایی با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد.
جعفری اضافه کرد: هرچه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار