اکوفارس: مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اختصاص ۵۰ میلیون یورو برای تکمیل طرح فاضلاب اهواز گفت: با راه اندازی یک شبکه موقت جمع آوری فاضلاب در شرق اهواز تا ۲ ماه آینده از ورود فاضلاب خام به رودخانه کارون در شرق جلوگیری می شود.

محمد جواد اشرفی پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره دفع فاضلاب های شهری اهواز گفت: متاسفانه از سال های گذشته تاکنون به دلیل عدم تکمیل شبکه فاضلاب شهری در اهواز این فاضلاب ها وارد رودخانه کارون می شود که این امر مشکلاتی هم برای رودخانه و شهروندان اهوازی به دنبال داشته است.
وی افزود: به همین منظور در شورای حفاظت کیفی کارون و با تلاش استاندار اقدامات و پیگیری های زیادی انجام شده که منجر به تامین اعتبار ۱۰۰ میلیون یورویی برای تکمیل شبکه فاضلاب شهر اهواز شد، با موافقت مقام معظم رهبری با برداشت از صندوق ملی توسعه کشور این اعتبار تامین شده است.
اشرفی اضافه کرد: در سال ۹۹ مبلغ ۵۰ میلیون یورو به این امر اختصاص داده شده است که در راستای ایستگاه های پمپاژ و تکمیل شبکه فاضلاب شهر اهواز هزینه می شود.
وی ادامه داد: با تامین این اعتبارات ظرف سه سال مشکل فاضلاب شهر اهواز بر طرف خواهد شد.
اشرفی گفت: در همین زمینه برای شرق اهواز که تقریبا ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز فاضلاب دارد، تصفیه خانه مدرن احداث شده که آماده بهره برداری است و افتتاح اولیه نیز صورت گرفته ولی به دلیل اینکه شبکه جمع آوری و کلکتور اصلی فاضلاب در شرق اهواز کامل نیست، این تصفیه خانه به طور کامل و با ظرفیت واقعی فعالیت نمی کند، خبر خوب این است که با پیگیری های صورت گرفته، یک شبکه جمع آوری کننده موقت تا ۲ ماه آینده با همکاری آبفای اهواز وارد مدار می شود و شاهد این خواهیم بود که بخش قابل توجهی از پساب شرق اهواز دیگر وارد رودخانه نخواهد شد.
به گفته وی مقرر شده است که فاضلاب تصفیه شده نیز بازچرخانی و استفاده مجدد شود.
وی گفت: تصفیه خانه شرق اهواز یکی از مجهزترین تصفیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری