در نهایت اتفاقی که بسیاری انتظار آن را می کشیدند رخ داده و یکی از بزرگ ترین کمپانی های تولید کننده تسلیحات نظامی ربات مبارز غول پیکر خود را رونمایی کرد. کمپانی بزرگ کلاشنیکف که قراردادهایی بزرگ با ارتش روسیه دارد یک ربات عظیم الجثه ۱۳ فوتی (حدود ۴ متر) با توان بکارگیری در حوزه صنعت و نظامی را را تولید کرده و بدین ترتیب ربات های مبارز که روزگاری تنها در فیلم های علمی تخیلی دیده می شدند اکنون به یک واقعیت بدل شده اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزیاتو، این ربات جنگی که شبیه تخم مرغی روی دو پا است با نام «واکر دوپای کنترلی» (controlled bipedal walker) کمپانی تسلیحاتی کلاشنیکف در نمایشگاه دفاعی آرمی-۲۰۱۸ در شهر مسکو رونمایی شد. این کمپانی اعلام کرده که تکنولوژی های بکار رفته در این ربات مبارز سالهای آینده معرفی خواهند شد. این ربات جنگی دارای یک اتاقک در قسمت فوقانی خود است که سرباز کنترل کننده در داخل آن قرار می گیرد. ربات مذکور دو بازو نیز دارد که به انبرک هایی بزرگ منتهی می شوند و در نهایت دو پای فلزی بزرگ امکان راه رفتن را برای این غول آهنی مهیا خواهند کرد. ظاهراً هیچ تسلیحات نظامی و سلاحی در این ربات دیده نمی شود و معلوم نیست که این ربات روسی چه قابلیت ها و توانایی هایی دارد.
جزییات مهمی مانند سیستم تغذیه ای، توان حمل و زره آن نیز تاکنون فاش نشده اند. واکرهای مبارز یا همان ربات های جنگی که در اصطلاح به آن ها «ماشین آهنی» (mechs) گفته می شود برای دهه های متوالی تنها جزیی از فیلم های علمی تخیلی بوده اند که نمونه هایی از آن ها را در فیلم های «جنگ ستارگان»، «آواتار» و بازی «بتلفیلد ۲۱۴۲» شاهد بوده ایم. نمونه های غیرجنگی نیز در فیلم «بیگانگان» به نمایش درآمده بود. اما سوال این است که چرا تاکنون خبری از ربات های نظامی و مبارز در دنیای واقعی نبوده است؟
یک دلیل این بوده که برخلاف تانک یا خودروهای زرهی چرخدار، این ربات های جنگی باید تعادل اسکلت حجیم خود را تنها روی دو پا حفظ کنند. این موضوع فشار زیادی را روی پاهای ربات وارد خواهد کرد و این مشکل در زمین های گل آلود و چسبناک چند برابر نیز خواهد شد. همچنین پاهای این ربات ها باید با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار