سردبیر رای الیوم گفت آمریکا بعد از ناکامی در مذاکره با مقامات سوریه یا آزاد کردن زندانیان خود از زندان های این کشور عقب نشینی کرده و به نوعی ناچار به پذیرش دولت سوریه شده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از رای الیوم، آمریکا بعد از ناکامی در مذاکره با مقامات سوریه یا آزاد کردن زندانیان خود از زندان های این کشور عقب نشینی کرده و به نوعی ناچار به پذیرش دولت سوریه شده است.
عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می شود در یادداشت خود آورده است: می توان بدون کوچکترین شکی گفت که هفته جاری که رو به پایان است هفته ای سوری بود که با اعتراف مقامات رسمی آمریکا در مورد ارسال دو فرستاده به دمشق برای گشودن کانال های گفتگو تحت پوشش آزادسازی شش آمریکایی بازداشت شده شروع شد. این اقدام بعد از آغاز پرواز های سوریه به قطر و امارات صورت گرفت و در نهایت بیش از سه میلیون بشکه مشتقات نفتی به ویژه بنزین با ورود از طریق کشتی هایی که در بندر بانیاس در شمال لنگر انداختند تحریم آمریکا و اروپا و قانون سزار را در هم شکست.
کسانی که از پایتخت سوریه می آیند با طول و تفصیل درباره دو امر اساسی صحبت می کنند که انعکاس دهنده میزان رنج فزاینده ملت سوریه تحت تحریم است، نخست انتشار ویروس کرونا آن هم با توجه به نبود دارو و مراقبت های پزشکی با توجه به قهر کشور های عربی و توطئه آمریکا و غرب، دوم تشکیل ستون هایی از صف خودرو ها که گاه به چندین کیلومتر می رسد مقابل پمپ بنزین ها به علت کمبود سوخت.
تاسف بار است که ملت سوریه از این مشکل و مشکلات بسیار دیگر رنج می برند در حالی که عرب ها از ثروتمندترین کشور های جهان از نظر مالی و ذخایر و تولید و صادرات نفت به شمار می آیند و حتی همسایه های عرب سوریه به غیر از لبنان از دولت و مردمی که در چهار جنگ برای دفاع از خود و کرامتشان هزاران شهید تقدیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار