شرایط کنونی نقدینگی و خروج بخشی از سرمایه های مردم از بورس سبب شده تا دوباره موتور جستجوی بانکها برای جذب سپرده گذاران روشن شود و مشوق هایی هم برای باجه نشینان در جذب مشتری لحاظ شود.

خبرگزاری مهر: شرایط کنونی نقدینگی و خروج بخشی از سرمایه های مردم از بورس سبب شده تا دوباره موتور جستجوی بانکها برای جذب سپرده گذاران روشن شود و مشوق هایی هم برای باجه نشینان در جذب مشتری لحاظ شود.
از هم سپرده گذاری در بانک ها جذاب شد. این بار دوباره مردمی که تحمل ریسک های بالایی ندارند و به دنبال سودآوری مداوم و مطمئن برای سرمایه های اندک خود می گردند؛ به این نتیجه رسیده اند که ورود به بازارهای پرریسک جای آنها که سرمایه های اندکی دارند، نیست؛ حتی اگر دولت با تبلیغات بسیار فراوان بسیاری از مردم را به سرمایه گذاری مطمئن در بورس تشویق کند.
حالا کار به جایی رسیده است که بسیاری از سرمایه های خرد حتی با قبول ضرر هم که شده از بازار سرمایه خارج شده و تلاش دارند روانه بازارهای موازی شوند؛ اما از آنجا که برخی از آنها نسبت به سرمایه گذاری های پرسود اما پرریسک بدبین شده اند، باز هم به سپرده گذاری در بانک ها روی آورده اند. آنگونه که متصدیان شعب بانکی می گویند روند مراجعه مردم برای گشایش سپرده ها در بانک ها اندکی بیشتر شده است؛ البته هنوز هم از رونق مناسبی برخوردار نیست.
پرس و جوها برای اطلاع از شرایط بانک ها در جذب سپرده
بررسی های میدانی خبرنگار مهر از برخی شعب بانکی و صحبت با متصدیان نظام بانکی حکایت از آن دارد که رفت و آمدهای مردم برای پرس و جو در مورد سود سپرده ها و اقبال به سپرده گذاری در بانک ها بیشتر شده است؛ اما هنوز هم نمی توان قضاوتی از سرعت گرفتن آن داشت؛ اکنون بیشتر افرادی برای گشایش سپرده مراجعه می کنند که در گذشته نیز در همان شعب سپرده داشته اند؛ اما برای چند ماهی آن را از بانک خارج کرده اند.
در همین راستا، برخی بانک ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار