موضوع حذف کنکور در دست بررسی است

لوگوی جام نیوز جام نیوز . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۱
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ازبررسی طرحی درکمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی خبرداد که طبق آن گزینش ازطریق دانشگاه ها انجام می شودوبه موجب آن کنکورحذف خواهدشد.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ،   یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی طرحی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد که طبق آن گزینش از طریق دانشگاه ها انجام می شود و به موجب آن کنکور حذف خواهد شد.
علیرضا سلیمی در خصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز آقای نوبخت حضور پیدا کردند و بحث هایی در خصوص بودجه آموزش و پرورش، بودجه وزارت علوم و وزارت بهداشت انجام شد. بودجه آموزش و پرورش برای سال آینده ۵۴ هزار میلیارد تومان است. اگرچه در این بودجه افزایش عددی داشته ایم ولی نسبت این عدد به کل بودجه در حد کافی نیست. چرا که معلمین و کارمندان آموزش و پرورش ۴۰ درصد کارکنان دولت را تشکیل می دهند و بودجه آموزش و پرورش باید به این نسبت تبیین شود.
وی افزود: ولی اکنون نسبت این بودجه به کل بودجه کشور ۱۱ درصد است که متأسفانه این موضوع دغدغه زا است. البته این نسبت تا قبل از سال ۹۲ تا ۱۵.۷ درصد نیز بوده است ولی اکنون این نسبت کافی نیست. موضوع دیگری که در این خصوص مورد بحث قرار گرفت طرح رتبه بندی بود. این موضوع نیاز به ۱۵ هزار میلیارد تومان دارد اما ۲۰۰۰ میلیارد از سقف دوم به آن اختصاص پیدا کرده که با این وجود اجرایی شدن آن توسط دولت امکان پذیر نیست. اکنون آموزش و پرورش ۱۰ هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد که این مطالبه هر چه سریع تر باید از سوی دولت پرداخت شود. آقای نوبخت در جلسه قول داد که بخشی از مطالبات تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت شود.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون طرح جامع کنکور در کمیسیون مطرح شده است که دارای هفت ...

سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .