سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در کشورمان به طور میانگین هر ده دقیقه یک نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت درباره تدابیر وزارت بهداشت برای روز سیزده بدر گفت: بخش عمده ای از مردم در کاهش مراودات و سفرها مراعات کردند و بیم آن می رفت بخشی موضوع را ساده بگیرند. و در طرح تشدید فاصله گذاری اجتماعی موضوع سفر و ورود به تفرج گاه ها مدنظر قرار گرفته شده است و با خاطیان به صورت قانونی برخورد خواهد شد.
وی گفت: اشتراک گذاری تجارب کشورها برای مهار کرونا اهمیت زیادی دارد به دلیل اینکه هر کشوری ممکن است در یک زمینه خاص توانایی مقابله با کرونا را داشته باشد.
جهانپور با بیان اینکه یکی از عوامل مخل سلامت روان سوگ ابراز نیافته است گفت: برای پیشگیری از این موضوع نیازمند مهارت هایی هستیم که مشاوران و روانشناسان باید به این موضوع ورود کنند، متاسفانه طی روزهای اخیر خبری درباره در نظر گرفته شدن قطعه خاص برای بیماران کرونایی در شبکه های مجازی منتشر شد که این اقدام نادرست است. در برخی مناطق از خاک سپاری فوتی ها ممانعت می کنند که این کار نیز اشتباه است. موضوع غسل دادن باید بر اساس فتوی رهبری باشد و موضوع دفن نیز از پروتوکل مشخصی برخوردار است.
وی افزود: امکان اینکه ویروس از عمق دو متری خارج شود وجود ندارد و این موضوع سوء برداشت غلطی از دفن بهداشتی است.
وی با بیان اینکه طی روزهای گذشته شیب ابتلا به بیماری افزایش داشته است گفت: امروز آمار نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت مانده و امیدواریم این پایداری حفظ شود، اگر میانگین دوره کمون را هفت روز در نظر بگیریم، مواردی که ممکن است به نوعی در روزهای پایانی سال گذشته با ویروس مواجهه داشته باشند، امروز علائم خودش را نشان می دهد.
*هر ده دقیقه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار