ارتباط و تعامل پلیس و رسانه در استان مرکزی توسعه کمی و کیفی می یابد

خبرگزاری تسنیم دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه ارتباط و تعامل پلیس و رسانه در استان مرکزی توسعه کمی و کیفی می یابد گفت: مرحله نخست تجهیز البسه گشت های پلیس به دوربین در اراک اجرایی شد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، براساس برنامه ریزی انجام شده دیدار کاری و مشورتی خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با فرمانده انتظامی استان مرکزی در دفتر فرماندهی انتظامی استان مرکزی برگزار شد. 
سردار کیومرث عزیزی در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و تبریک اعیاد شعبانیه از هم افزایی رسانه ها با پلیس در ارتقاء احساس امنیت ، نظم و قانونمداری در استان مرکزی تقدیر کرد و اظهار داشت: رسانه های جمعی، تاثیر مطلوبی بر افکار عمومی داشته و با نقش آفرینی خود، علاوه بر هدایت و آگاهی بخشی افکار عمومی، در حوزه پاسخ گویی مسئولان برای بیان بیلان مسئولیت های سازمانی خود بسیار تاثیرگذار هستند.
وی برنامه ریزی در افزایش آگاهی جامعه را به عنوان یکی از رسالت های مهم رسانه برشمرد و افزود: رسانه های گروهی از طریق آموزش ضمن تاثیر در افزایش آگاهی جامعه می توانند مسئولان را به ارائه مناسب خدمات و پاسخگویی سوق داده و در روند این فرآیند نیز افراد می آموزند با مشارکت در تصمیم گیری ها در سرنوشت خود دخیل باشند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی مطالبه گری پیرامون خواسته های شهروندان از مدیران را از شاخصه های رسانه های مردمی و کارآمد خواند و گفت: رسانه های کارآمد می توانند با بیان و تجمیع خواسته ها، پیگیری آن را از سوی مدیران و تصمیم گیران مطالبه کنند و کارکردی بسیار اثربخش در کاهش نارضایتی های اجتماعی و ایجاد زمینه هم گرایی و سرعت بخشی به تعامل مردم و مدیران داشته باشند.
وی عنوان کرد: عمده ترین عامل تامین مشارکت آگاهی و علاقه مردم و از سویی حاکمیت فرهنگ تعلیم و همیاری در جامعه است که ...