رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از بازداشت یک خواستگار قلابی کلاهبردار خبر داد و گفت: دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم توسط بازپرس پرونده صادر شده است.

 
به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ قاسم دستخال با اشاره به بازداشت یک خواستگار قلابی کلاهبردار، در تشریح این خبر اظهار کرد: چندین پرونده مشابه در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با موضوع  کلاهبرداری با ترفند خواستگاری تشکیل شد.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: شاکیان که زنان جوان بودند در اظهارات مشابهی عنوان کردند سوار بر خودروی جک مشکی رنگ مرد جوان شده اند و راننده خودرو فردی شیک پوش و چرب زبانی و مدعی بوده کارخانه دار است با مطرح کردن خواستگاری، چندین ملاقات با آنها داشته و در نهایت شکات با اعتماد به شخص مذکور، کارتهای عابر بانک و طلاهای خود را در اختیار مرد جوان قرار دادند که با دریافت این اموال،  دیگر پاسخگوی تماس تلفنی مالباختگان نبوده است.
وی تصریح کرد: متهم در شیوه دیگری به بهانه پرداخت وام یا استخدام مالباختگان مبالغی را از دختران جوان دریافت کرده و با ارسال رسیدهای بانکی جعلی مدعی شده بود که مبلغ وام به حسابشان واریز شده در صورتیکه مالباختگان حین مراجعه به بانک متوجه کلاهبرداری شده بودند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات میدانی مسیرهای تردد خودروی متهم و محلهای برداشت وجوه مورد بررسی های پلیس قرار گرفت و در نهایت کارآگاهان موفق شدند چهره ای را از متهم به دست بیاورند که در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که متهم از مجرمان سابقه دار بوده و پیش تر روانه زندان شده است.
دستخال با بیان اینکه مخفیگاه متهم در شرق تهران شناسایی و وی با دستور قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد، افزود:  متهم در پایگاه سوم پلیس آگاهی به 25 فقره کلاهبرداری معترف شد و اظهار کرد که طلاهای کلاهبرداری شده را به دو مالخر فروخته است.
رئیس پایگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار