مسئول روابط بین الملل فدراسیون کشتی ارمنستان گفت: فدراسیون کشتی ارمنستان با برگزاری مسابقه جهانی در سال ۲۰۲۰ موافق است.

- اخبار ورزشی -
علی دولتخواه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، با اعلام نظر مثبت ارمنی ها روی برگزاری مسابقات کشتی جهانی بزرگسالان در سال 2020 اظهار داشت: اتحادیه جهانی کشتی از چندی پیش شروع به نظرخواهی از کشورها برای برگزار ی مسابقات جهانی در سال 2020 کرده و به دنبال آن است در سالی که المپیک توکیو یک سال با تعویق مواجه شده، کشتی بدون مسابقه رسمی نماند. فدراسیون کشتی ارمنستان با این موضوع موافق است و موافقت خود را نیز به اتحادیه جهانی اعلام کرده است.
وی افزود: به هر حال تا پیش از این المپیک 4 سال یک بار برگزار می شد و در سالِ المپیک، جهانی نداشتیم، اما حالا المپیک در سال 2020 برگزار نمی شود و اتحادیه جهانی می خواهد در این سال نیز مسابقه ای داشته باشد و جهانی را برگزار کند.
این داور بین المللی کشتی تصریح کرد: روسیه و کشورهای اطرافش از این جهت موافق برگزاری مسابقات جهانی در سال 2020 هستند که در این کشورها قوانین مشترکی درخصوص حق و حقوق و پاداش قهرمانان و مدال آوران وجود دارد و اگر یک سال مسابقه ای برگزار نشود، درخصوص قوانین مربوط به سربازی و مواردی از این دست مشکلاتی به وجود می آید، ضمن اینکه بودجه فدراسیون نیز در گروی برگزاری مسابقات است.
دولتخواه در مورد اینکه برخی دیدگاه ها از این موضوع حکایت دارد که برگزاری مسابقه جهانی در سالی که کشتی گیران به خاطر تعطیلی های مربوط به کرونا تمرین خوب و مناسبی انجام نداده اند، میزان آسیب پذیری آنها را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: آسیب دیدگی همیشه بخشی از کشتی است. مصداق بارزش هم مصدومیت حسن یزدانی در تمرین با کشتی گیر 57 کیلوگرم در مسابقات باشگاه های جهان بود. به همین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار