قم| مصلی قدس در راستای پیشبرد اهداف حوزه انقلابی فعالیت می کند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵
قم| مصلی قدس در راستای پیشبرد اهداف حوزه انقلابی فعالیت می کند
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم گفت: مصلی قدس در خدمت حوزه و پیشبرد حوزه انقلابی است و عنوان کانون انقلاب این ظرفیت را دارد که در آن نماز جمعه تراز انقلابی برگزار شود و شورای فرهنگ عمومی کشور می تواند در این زمینه از این مکان الگو برداری کند.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، حجت الاسلام محمدباقر ولدان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: نماز جمعه حج هفتگی و میعادگاه بیعت با امام زمان (عج) است، با کمک های مردمی و خیراندیشان نیکوکار قم، مصلی قدس توانسته بدون داشتن یک ریال ردیف بودجه شهری، استانی و ملی به طور کامل مردمی اداره شود.
وی افزود: مصلی قدس قم در کنار حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران در سپهر فکری، فرهنگی و اجتماعی شهر قم و یکی از اماکن مقدس است.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم تصریح کرد: پس از زلزله ناگوار بم، مقاوم سازی مصلی قدس قم در دستور کار قرار گرفت و بر خلاف برنامه زمان بندی شده که قرار بود یک سال به اتمام برسد ولی هشت سال طول کشید و با روحیه جهادی جوانان شهر مقدس قم 20 فروردین 95 مصلی پس از حدود 9 سال تعطیلی بازگشایی شد.
ولدان ادامه داد: در اسلام مسجد جمعه داریم و بر اساس این رهنمود، بخشی از شبستان اصلی مصلای قدس قم در سال 97 به مسجد جمعه نام گذاری شد و از امسال اعتکاف برای اولین بار در مسجد جمعه قم برگزار می شود.
وی افزود: مصلی قدس در خدمت حوزه و پیشبرد حوزه انقلابی است و عنوان کانون انقلاب این ظرفیت را دارد که در آن نماز جمعه تراز انقلابی برگزار شود و شورای فرهنگ عمومی کشور می تواند در این زمینه از این مکان الگو برداری کند.
121 هزار زائر داخلی و خارجی اربعین در مصلی قم اسکان پیدا کردند
بیش از 87 هزار زائر اربعین تاکنون در مصلی قم اسکان پیداکردند
بیش از 80 هزار زائر اربعین تاکنون در مصلی قم اسکان پیداکردند
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم ادامه داد: سال 97 سالی پر ...

[ مشاهده متن کامل قم| مصلی قدس در راستای پیشبرد اهداف حوزه انقلابی فعالیت می کند خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم