چگونه حامی فرد مبتلا به افسردگی باشیم؟

ایسنا دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۵
افسردگی نوعی اختلال جدی اما قابل درمان است که میلیون ها انسان را از جوان تا پیر و در همه جنبه های زندگی تحت تأثیر قرار می دهد. این اختلال علاوه بر ایجاد مشکلات جدی برای فرد مبتلا، زندگی همه افراد اطراف او را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش ایسنا، در صورتی که فردی از اعضای خانواده یا دوستان تان به افسردگی مبتلا باشد، تجربه هر اندازه احساسات سخت و ناخوشایند از جمله ناتوانی، ناامیدی، عصبانیت، ترس، گناه و غم و اندوه در شما غیرطبیعی نخواهد بود.
برخورد با افسردگی یک دوست یا یکی از اعضای خانواده آسان نیست و اگر شما نیز از سلامتی خود غفلت کنید، ممکن است بار این دشواری دو چندان شود.
همراهی و پشتیبانی شما می تواند برای بهبودی عزیزان تان بسیار مهم باشد. شما می توانید به آن ها کمک کنید تا با علائم افسردگی کنار بیایند، بر افکار منفی غلبه کنند و انرژی، خوش بینی و احساس لذت از زندگی را بازیابی نمایند.
توجه داشته باشید تلاش برای کمک به فرد مبتلا به افسردگی نیازمند آگاهی های خاص خود بوده و مراقبت از سلامت روانی خودتان نیز در این روند از اهمیت بالایی برخوردار است.
در ادامه چند نکته مفید به نقل از سایت "ریچ اوت" آورده شده که با رعایت آن ها می توانید بهتر به افراد مبتلا به افسردگی کمک کرده و مراقب سلامت روانی خود نیز باشید:
۱. مطلع شوید
میزان آگاهی خود را نسبت به افسردگی محک بزنید. اولین قدم بسیار عالی برای کمک به دوست افسرده تان این است که اطلاعات بیشتری در مورد این اختلال کسب کنید. این کار به شما کمک می کند بدانید دقیقاََ در این روند با چه موضوعات و مواردی مواجه خواهید شد.
۲. برای گوش دادن در دسترس باشید
اگر دوست افسرده شما تمایل به صحبت کردن دارد به او گوش بدهید و در مورد وضعیت کلی او سوالاتی بپرسید. می توانید سوالاتی مانند "چه کاری می توانم برای کمک به تو انجام دهم؟" و "به نظر تو چه چیزی می تواند برایت مفید باشد؟" را مطرح کنید. وقتی می خواهید با دوست خود یک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار