تهران- ایرنا- «مهدی المشاط» رییس شورای عالی سیاسی یمن چهارشنبه شب در سخنانی به مناسبت گذشت پنج سال از آغاز حمله ائتلاف سعودی، از هر طرحی که به جنگ و محاصره علیه این کشور پایان دهد، استقبال کرد.

به گزارش المسیره یمن ، المشاط افزود: ما امروز برای جنگ جشن نگرفته ایم؛ بلکه برای تجلیل از استقامت ملت، ارتش و کمیته های مردمی و تجلیل از آنها جشن می گیریم.
وی گفت: همه اهداف و زیاده خواهی های دشمن تا پایان وجود نامشروع بیگانگان ناکام خواهد ماند.
رییس شورای عالی سیاسی یمن اضافه کرد: یک طرف این جنگ، ائتلاف بیگانه است که می خواهد یمن سرسپرده باشد و طرف دوم، مردم یمن هستند که می خواهند آزاد و مستقل باشند.
المشاط گفت: پایداری و مقاومت در برهه گذشته، ملت، جامعه و نهادها و مؤسسات آن را در برابر رنج و محنتی محافظت کرد که می توانست بزرگ تر و خطرناک تر از چیزی باشد که امروز با آن مواجهه هستیم.
وی همچنین به دستآوردهای نظامی و امنیتی یمن ظرف پنج سال گذشته اشاره کرد و گفت: بازوی نظامی و امنیتی غول پیکر ما دستآوردها و پیروزی های بزرگی کسب کرده است و دستگاه ها، نهادها، کارخانه های سلاح و موشک های هوشمند و هواپیماهای شناسایی را می سازد.
رییس شورای عالی سیاسی یمن همچنین به تلاش های سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی یمن در طول پنج سال گذشته پرداخت و گفت که تلاش ها برای رساندن صدای مظلومیت و دادخواهی مردم یمن به گوش جهانیان انجام شد و جوانان مبارز ما در خارج و همه شرافتمندان و آزادگان در رسوا کردن جنایات دشمن متجاوز و نامشروع بودن تجاوز آن به یمن مشارکت داشتند.
وی افزود: در طول پنج سال گذشته ما در جست وجوی فرصت های صلح، کوتاهی نکردیم و هنوز هم تلاش جدی به گفت وگو برای تحقق راه حل جامع و عادلانه برای پایان دادن به جنگ نشان می دهیم.
المشاط همچنین از تلاش ها و اقدامات وزارت بهداشت یمن برای مقابله با ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار