نقش ایران در حفظ و توسعه چند جانبه گرایی انکار ناپذیر است

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۴
نقش ایران در حفظ و توسعه چند جانبه گرایی انکار ناپذیر است
تهران - ایرنا - رئیس مجلس سنای مکزیک، نقش ایران در حفظ و توسعه چند جانبه گرایی را انکار ناپذیر دانست و تاکید کرد: گسترش روابط مکزیک و تهران به نفع مردمان هر دو کشور است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «مارتی باترس گوآدرراما» روز پنجشنبه 23 اسفند ماه در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک، توسعه روابط دو کشور را از ابعاد ژئوپلیتکی و تمدنی با اهمیت توصیف و اظهار کرد: در حفظ و توسعه چند جانبه گرایی که مکزیک همواره از آن حمایت کرده، ایران نقش قابل توجهی دارد.
وی ایران را کشوری مهم و دارای نقش محوری برای ایجاد تعادل در جهان عنوان کرد و افزود: مکزیک با تمرکز قدرت در یک قطب خاص که موجب یکجانبه گرایی می شود، مخالف است.
این سناتور مکزیکی همچنین با ابراز خرسندی از روابط رو به گسترش دو کشور بویژه در حوزه پارلمانی، از افزایش همکاری ها استقبال کرد و گفت: مجلس سنای مکزیک از توسعه روابط با ایران به طور قاطعانه حمایت می کند.
وی به سابقه تمدنی و فرهنگ غنی ایران نیز اشاره و اضافه کرد: مکزیک نیز تمدنی کهن است اما تمدن پارس، نقش منحصر بفردی در توسعه فرهنگ و تمدن بشری داشته و همیشه به دیده احترام به آن می نگریم.
سناتور «کورا پینه دو» رئیس کمیسیون روابط خارجی آسیا و پاسیفیک مجلس سنای مکزیک نیز در این دیدار با اشاره به همکاری بین مجلس سنا و سفارت جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری برنامه های فرهنگی گفت: دو کشور از زمینه های زیادی برای همکاری دو جانبه و بین المللی برخوردار هستند.
در ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک با سناتور مارتی باترس گوآدرراما، راه های تقویت همکاری های پارلمانی و روابط دو جانبه مورد تبادل نظر قرار گرفت.
در این دیدار، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مکزیک نیز با اشاره به پیشینه طولانی روابط دو کشور بر ضرورت تقویت بیش از پیش این روابط در حوزه پارلمانی تاکید کرد و گفت: روابط مجالس قانونگذاری ...

[ مشاهده متن کامل نقش ایران در حفظ و توسعه چند جانبه گرایی انکار ناپذیر است ایرنا ]