قابل رویت ترین جرم کیهانی برای رصد از زمین/جانداری که قلبش در مغزش قرار دارد/ تاثیر امواج موبایل بر کدام گوش کمتر است؟

باشگاه خبرنگاران چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲

در میان اخبار و تازه های پزشکی امروز، از غذای مفید اسب و سخت پوستی که بدون رنگ و شفاف است، خواهیم گفت.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، در این گزارش جدیدترین دانستنی های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید را دنبال می کنیم.
اولین اطلاعاتی که باید درباره اسب دانست، تغذیه آن است؛ سپس باید از سلامت اسب آگاه باشیم. باید بررسی شود که آیا اسب از انگل، بیماری، درد مزمن، زخم معده و مشکلات دندانی رنج می برد یا خیر، تا بتواند زندگی بدون دردسری داشته باشد.
برای داشتن همچین اطلاعاتی باید از دامپزشک کمک گرفت. اگر وزن اسب در حال کاهش است، ممکن است که دامپزشک تشخیص دهد اسب با توجه به سن خود توانایی جویدن کافی علوفه با ساقه بلند، حتی با داشتن دندان های سالم را ندارد. علوفه دارای فیبر بسیار بالایی است که به وزن گیری اسب کمک می کند. در حالت عادی اسب با گذشت زمان و افزایش سن، سلامت دندان های خود را از دست می دهد.
به همین دلیل اسب نمی تواند به راحتی هضم راحتی داشته باشد. خوراکی هایی که به مصرف اسب برسد دارای مقادیر خشبی و فیبری بالایی نخواهد بود، بنابراین موجب کاهش وزن اسب می شود. البته اسب باید در طول یک سال از زندگی خود ۷ برابر وزنش مواد غذایی فیبری دریافت کند. 
ممکن است اسب دچار بیماری های خاصی همچون اسهال، کولیک و تب شود که این عوامل هم موجب کاهش وزنش می شود. البته بیماری هایی هم وجود دارد که هیچ علامتی نخواهد داشت. اسب با افزایش سن، دچار ساییدگی دندان هایش می شود و آسیاب کردن مواد غذایی برایش دشوار خواهد شد. با متر کردن طول بدن اسب می توان، وزن آن را اندازه گرفت.
ماه؛ تنها قمر طبیعی زمین و ...

سرخط اخبار