لزوم همکاری‌های گسترده برای گسترش دیده‌بانی اجتماعی

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۹
تهران- ایرنا- رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر لزوم تقویت موضوع دیده بانی اجتماعی جهت تقویت عدالت و همبستگی اجتماعی گفت: لازم است که برای گسترش دیده بانی اجتماعی، همه اقشار جامعه همکاری های گسترده ای با یکدیگر داشته باشند.

سید حسن موسوی چلک روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتقاد ما در حوزه مددکاری اجتماعی این است که حوزه دیده بانی اجتماعی موضوعی مهم و جدی است و نباید از آن غفلت کرد. نتیجه دیده بانی اجتماعی باید به ما کمک کند به سمت توسعه و همبستگی اجتماعی حرکت کنیم. باید مسئولیت پذیر باشیم و در مقابل وظایفی که داریم به درستی ایفای نقش کنیم.
وی تاکید کرد: باید نظارت کننده و ارزیابی کننده و البته مطالبه گر اجتماعی باشیم که در این میان دیده بانی اجتماعی یکی از فرصت های مطالبه گری و نظارت بر چگونگی انجام وظایف و مسئولیت ها تلقی می شود. شهروندان در برابر یکدیگر و دولت وظایفی دارند و دولت نیز در مقابل شهروندان وظایفی دارد.
موسوی چلک یادآور شد: پژوهشگران و اساتید دانشگاهی، انجمن ها و سازمان های غیردولتی، اصحاب رسانه، تشکل های محلی، مردم و دستگاه های ناظر که وظیفه دیده بانی اجتماعی دارند، می توانند در مسیری که برای دیده بانی اجتماعی انتخاب می کنیم، ایفای نقش کنند.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اضافه کرد: به طور مثال اساتید دانشگاهی، پژوهشگران و صاحبنظران و کارشناسان در عرصه های سیاستگذاری ها، برنامه ریزی و حتی اجرا، تغییر و تحولات را رصد می کنند. شایسته سالاری و نظارت بر عملکرد مجریان و مدیران نیز بسیار مهم است. اصحاب رسانه می توانند کمک شایانی به ایجاد اتاق شیشه ای داشته باشند. این خود می تواند تحقق عدالت اجتماعی در جامعه را به دنبال داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: ما از نقش تشکل های محلی و چگونگی و اجرای برنامه ها با رویکرد اجتماع محور برای انجام دیده بانی اجتماعی مطلوب نمی توانیم غافل شویم، موضوعی که در برنامه پنج ساله سوم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار