رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان درباره ابتلای سه نفر از معلمان دبستان ام ابیها در منوجان به ویروس کرونا توضیحاتی ارائه داد.

آفتاب نیوز :
مهران باهری رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در این باره گفت: سه معلمی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده است نسبت فامیلی دارند و از یک خانواده هستند و هیچ گونه ارتباطی بین ابتلای این معلمان به کرونا با بازگشایی مدارس وجود ندارد.
وی افزود: به محض اعلام علائم اولیه ویروس کرونا توسط این همکاران به مدیر مدرسه در دومین روز از بازگشایی مدارس کلاس های درس متعلق به این سه خانم معلم تعطیل شد و دانش آموزان نیز در قرنطینه خانگی هستند.
وی با بیان اینکه حفظ سلامت جسمانی دانش آموزان و همکاران فرهنگی خط قرمز آموزش و پرورش استان کرمان است، توضیح داد: با توجه به پیگیری آموزش از طریق ۴ روش حضوری، مجازی، مدرسه تلویزیونی و بسته های آموزشی یادگیری محور اجباری مبنی بر حضور دانش آموزان در مدارس نیست.
به گفته باهری، هر سه هفته یک بار از مراکز بهداشت در شهرستان ها و مناطق استان گزارشی از وضعیت سلامت دریافت می کنیم و طبق گزارش های دریافتی تصمیم گیری می کنیم که فعالیت مدارس به چه صورت ادامه پیدا کند.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: اولیا و دانش آموزان در صورتی که عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در مدارس مشاهده کردند از طریق سامانه ارزیابی عملکرد به نشانی اینترنتی http://shekayat.medu.ir می توانند به ما اطلاع رسانی کنند تا بررسی های لازم انجام شود.

سرخط اخبار