نمایندگان دموکرات در نخستین جلسه دادگاه استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنای این کشور در وادار کردن دولت به ارائه اسنادی در ارتباط با اوکراین ناکام ماندند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا در نخستین جلسه محاکمه استیضاح «دونالد ترامپ» از تصویب چندین متمم قانونی که توسط دموکرات ها با هدف ملزم کردن دولت به ارائه مدارک بیشتر در مورد گفت وگوی ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین ارائه شده بود جلوگیری کردند. 
«چاک شومر» رهبر اقلیت نمایندگان دموکرات در مجلس سنا سه طرح را به رأی گذاشت. این طرح ها خواستار ارائه اسنادی در ارتباط با گفت وگوی تلفنی ترامپ بودند که کاخ سفید، وزارت خارجه آمریکا و اداره مدیریت و بودجه این کشور در جریان تحقیقات استیضاح از ارائه آنها به مجلس نمایندگان خودداری کرده بود. 
 نمایندگان مجلس سنا هنگام رأی به هر سه این سه طرح ها تماماً وابستگی های حزبی خودشان را حفظ کرده و با ۵۳ رأی مخالف در برابر ۴۷ رأی موافق آنها را رد کردند. ساعت ۱۹:۳۰ عصر سه شنبه به وقت محلی (مصادف با ساعت ۰۴:۰۰ بامداد چهارشنبه به وقت تهران) شومر چهارمین متمم را ارائه کرد. این طرح خواستار ادای شهادت توسط «میک مالونی»، رئیس موقت ستاد کارکنان کاخ سفید است. 
متمم های قانونی ارائه شده توسط شومر بخشی از تلاش های نمایندگان دموکرات در هر دو شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) برای حمله به قطعنامه ای است که به مشخص کردن قواعد دادگاه استیضاح پرداخته است.
در قوانین آمریکا، چارچوب مدونی برای تعیین نحوه برگزاری محاکمه رئیس جمهور مشخص نشده و وظیفه این امر بر عهده رهبر اکثریت سنا است.
مناقشه بر سر قواعد محاکمه بعد از آن آغاز شد که «میچ مک کانل»، رهبر جمهوری خواهان مجلس سنا تغییراتی را در قطعنامه محاکمه اعمال کرد. 
بر اساس طرح جدید روند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار