الجزیره گزارش کرد؛ افتتاح «دیسکو حلال» در غرب عربستان سعودی

فارس نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
شامگاه چهارشنبه در شهر جده نخستین دیسکو حلال افتتاح شد؛ اقدامی که خشم بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را به همراه داشت و از مسئولان سعودی نیز به خاطر این اقدام، به شدت انتقاد کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری اعلام کردند که مسئولان عربستان سعودی این بار به سبک کشورهای غربی، دست به ایجاد باشگاه های شبانه زده اند.
شبکه خبری الجزیره گزارش داد که نخستین «دیسکو» یا به گفته کاربران اجتماعی، نخستین «باشگاه شبانه حلال» قرار بوده است توسط مسئولان سعودی شامگاه چهارشنبه (روز گذشته) در یک ساحل سرپوشیده و مختلط در شهر جده افتتاح شود.
کاربران شبکه های اجتماعی اعلام کردند که این روزها در عربستان سعودی تحولات بسیار بزرگی رخ می دهد که سابقه نداشته و تغییرات رخ داده، بی سابقه و بر خلاف آداب و رسوم جامعه عربستان است.
به گفته کاربران، هر گونه تصویربرداری در این باشگاه شبانه سعودی ممنوع خواهد بود و هیچ کس اجازه ندارد تلفن همراه با خود بیاورد.
بر اساس قوانین این باشگاه، ساحل به صورت مختلط است و افراد حاضر در آن، موظف هستند لباسی را در داخل ساحل بپوشند که از قبل معین شده و بر اساس ضوابط آن باشگاه است.
شمار زیادی از کاربران اجتماعی، از چنین تحولاتی ابراز خشم و تأکید کردند که این تحولات غیر قابل پذیرش است. آنان هشتگ های مانند «دیسکو در جده» را ایجاد کردند که به سرعت ترند شد.
«محمد عید» یکی از کاربران فیسبوک اعلام کرد که «فعل منکر اگر مخفی باشد، تأثیر آن، بر انجام دهنده آن است، ولی اگر عمومیت پیدا کند، بلای آن گریبان همه را خواهد گرفت».
عید در ادامه گفت که هر مسلمانی باید بر حسب توان خود این مسئله را محکوم کند؛ زیرا زمانی خداوند قوم بین اسرائیل را نابود کرد که از انجام منکرات ابایی نداشتند. خداوند می فرماید: ( کانوا لایتناهون عن منکر فعلوه).
«نوره الدوسری» دیگر کاربر اجتماعی نیز با بیان اینکه «علما، ...

سرخط اخبار