ترور شهید فخری زاده و اظهارات احمدی نژاد در یک گفت وگوی ویدیویی از مهمترین عناوین روزنامه های امروز _شنبه هشتم آذرماه_ است.

مطبوعات و رسانه های آزاد و شفاف در هر جامعه ای از ارکان توسعه و دموکراسی محسوب می شود، لذا خبرگزاری ایمنا مرور بر بخشی از عناوین مطبوعات کشور را به صورت روزانه در دستور کار خود دارد.
روزنامه ابتکار در صفحه نخست امروز خود با تیتر «جبهه بندی جدید در رابطه با ایران» به بررسی تأثیر انتخاب جو بایدن بر فضای سیاسی ایران پرداخت و نوشت: روز دوشنبه، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا شش عضو کابینه خود را معرفی کرد که در میان آن ها مقام های ارشد وزارت خارجه دوره باراک اوباما دیده می شوند؛ از جمله جان کری، وزیر خارجه اسبق که اکنون مسئول ویژه برنامه های آمریکا در مقابله با پدیده گرمایش زمین شده است. آنتونی بلینکن، به عنوان وزیر خارجه جدید و جک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن هم از مقام های ارشد وزارت خارجه در دوره باراک اوباما هستند که هر دو در گفت وگوهای منجر به توافق هسته ای با ایران نقش داشتند.
بایدن که با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در برابر ۲۳۲ رأی کسب شده از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا در حال آماده کردن تیم خود است روز دوشنبه، در بیانیه ای که همزمان با انتشار اعضای انتخاب شده برای کابینه منتشر کرد، گفت: «من به تیمی نیاز دارم که از همان روز اول به من کمک کنند تا دوباره جایگاه آمریکا در صحنه جهانی را تثبیت کنم و بتوانند جهان را برای مقابله با بزرگترین چالش های رو به‫ رو متحد کنند. تیمی که بتواند افزایش امنیت، بهروزی و پاسداشت ارزش های ما را فراهم کند.»
چینش کابینه امنیت ملی بایدن کاملاً در جهت ادامه سیاست های باراک اوباما در حوزه سیاست خارجی است. با این کابینه به نظر می رسد کار برای بازگشت ایالت متحده به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار